ZX Spectrum > EMULATORY

Joystick do emulatora

(1/4) > >>

Gelip:
Mam stary joystick SV123 ale pękły w nim 2 sprężynki. Zastanawiam się czy warto dać 100zł za takie coś?:
Na allegro aukcja nr 10632671631
Joystick SpeedLink Competition Pro Extra + 25 GIER

SAJ:

--- Cytat: Gelip w 2021.06.14, 09:35:47 ---Zastanawiam się czy warto

--- Koniec cytatu ---

Pierwsze co, to przeczytaj liste tytulow gier i sprawdz, czy ktoras chociaz jedna znasz.
Jesli znasz ktoras z tych gier, to moze miec wartosc chociaz nostalgiczna ale w przeciwnym wypadku to kupujesz zepsuta zabawke.
Ani to stare (aka retro) ani zlote, kawalek niedzialajacego plastiku... a ze ma ksztalt taki a nie inny...
Pamietaj ze na miejsce tej zepsutej zabawki Chinczycy moga wyprodukowac tysiac nastepnych, pewnie w podobnych kosztach

Patrze na to moze z perspektywy troche innego rynku, ale za rownowartosc stu zlotowek nadal tu mozna kupic dziajacego Zx Spectrum, a czy warto ....

:)

Gelip:

--- Cytat: sajmosia w 2021.06.14, 11:18:03 ---Pierwsze co, to przeczytaj liste tytulow gier i sprawdz, czy ktoras chociaz jedna znasz.

ale za rownowartosc stu zlotowek nadal tu mozna kupic dziajacego Zx Spectrum, a czy warto ....
--- Koniec cytatu ---
Tylko iż ja nie chcę ZX Spectrum czy gier tylko priorytetem jest tutaj joystick. Chciałbym go używać w emulatorze (także C64 CCS64). Właśnie podłączyłem swój SV123 za pomocą mojego konwertera LPT i sterownika PPJoy ale emulator go nie widzi  :-\ W systemie w panelu sterowania na zakładce Test działa dobrze. W Spectaculator też działa bez problemu.

Może ktoś polecić jakiś sprawdzony joystick np. na USB, który zadziała zarówno w Spectaculator i CCS64?

Gryzor:
Kazdy Joy widziany w Windows bedzie dzialal, chyba, ze program ma slaba obsluge albo problem z Xinput/Dinput.
Te joysticki mechanicznie sa wzorowane na Competition Pro, takie same jak w zestawie C64 Maxi.
Nie licz tylko na reakcje jak w sprzecie retro.

SAJ:

--- Cytat: Gryzor w 2021.06.14, 12:26:24 ---Te joysticki mechanicznie sa wzorowane na Competition Pro, takie same jak w zestawie C64 Maxi.

--- Koniec cytatu ---

Jesli tak, to dostepne sa nowe na Amazonie, nawet w tej chwili przecenione.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej