Autor Wątek: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?  (Przeczytany 35338 razy)

wojtek9989

  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #75 dnia: 2014.06.10, 12:22:30 »
Bardzo dobrze powiedziane :) .Powinniśmy cenić i szanować ludzi , którzy chcą nam wykonywać "zabawki" do naszych maszynek.

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 581
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #76 dnia: 2014.06.10, 12:58:56 »
A czy to problem wycenić płytkę tak żeby się opłacało? Podejrzewam że kwota nadal była by niższa niż te 180 zł które wychodzi przy zakupie jednego egzemplarza na prototypy.com.
I tym oto sposobem pozbawiłeś się możliwości i nie będziesz mógł kiedyś potomnym powiedzieć że masz interfejs , wykonany w ilości 10 szt. przez słynnego Zaxona ! ;D

ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4702
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #77 dnia: 2014.06.10, 19:51:26 »
Zycie ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

unholy

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #78 dnia: 2014.06.10, 21:37:50 »
Nie wydaje mi się, żeby obowiązkiem zaxona (czy kogokolwiek innego) było spełniać nasze zachcianki. Jest produkt, kupuję albo nie. Bez jęczenia i marudzenia. Ludzie robią nam zabawki, których sami nie potrafimy wykonać, więc płaci się za wiedzę i doświadczenie oraz działający produkt spełniający jakieś zadanie. Spectrum i inne antyczne komputerki to obecnie produkty premium. Jak mnie nie stać na Maserati, to jeżdżę Skodą.

OK, po pierwsze, jak dla mnie jest różnica między zachcianką a (rozsądną, jak dla mnie) prośbą o relatywnie niewielką przysługę.

Po drugie, ja nie widzę tu nigdzie jęczenia i marudzenia. Zapytałem czy jest możliwość kupienia samej płytki. Zaxon stwierdził że tak. Potem nagle że nie. Chciałbym tylko wiedzieć co się zmieniło. Być może powód jest prozaiczny--tyle samo zamówionych płytek co kompletów części. To byłbym w stanie zaakceptować, bo rozumiem że tego typu projekt to inwestycja funduszy własnych i każdy niesprzedany produkt--kompletny czy nie--uderza po kieszeni. Nie jestem jednakowoż skłonny zaakceptować odpowiedzi typu "nie bo nie" ani zasłaniania się nieopłacalnością. Sprzedający kontroluje cenę, więc można zrobić tak, żeby się opłacało i żeby obydwie strony były zadowolone.

Po trzecie, a propos zabawek których sami nie potrafimy wykonać--gdyby kwestia sprowadzała się do zapłacenia "za wiedzę i doświadczenie oraz działający produkt" to nie było by dyskusji. Tak się jednak składa, że sam kiedyś pracowałem nad sklonowaniem DDI-1. Doprowadziłem projekt do fazy funkcjonującego prototypu, ale że jestem z natury pedantyczny, wolałbym profesjonalnie wykonaną płytkę drukowaną od chałupniczo skleconego tworu. Ponieważ ponowne kupowanie wszystkich komponentów które już posiadam nie ma dla mnie sensu, uderzyłem do Zaxona, jak hobbysta do hobbysty, wychodząc z założenia koszt jednej płytki z większej partii będzie niższy niż pojedyńczego egzemplarza wykonanego na specjalne zamówienie.

Po czwarte, tak na marginesie, absolutnie nie zgadzam się z założeniem że retrokomputery to produkty premium. Całą moja kolekcja została zgromadzona naprawdę niewielkim kosztem (finansowym, bo wkładu pracy wyceniał nie będę). Między innymi dlatego, że co mogę to naprawiam lub buduję własnym sumptem. Gdzie jak gdzie, ale w tym towarzystwie nie powinno być trudności ze zrozumieniem takiej filozofii.

To tyle. Wolałbym, żebyśmy dalszą dyskusję mogli prowadzić bez biadolenia i wyrzekania.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5513
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #79 dnia: 2014.06.11, 06:28:31 »
(...) absolutnie nie zgadzam się z założeniem że retrokomputery to produkty premium. Całą moja kolekcja została zgromadzona naprawdę niewielkim kosztem (finansowym, bo wkładu pracy wyceniał nie będę). Między innymi dlatego, że co mogę to naprawiam lub buduję własnym sumptem. (...)
Czyli ja jednak podtrzymam, że to jest segment premium. Kupić owszem można tanio, ale utrzymanie sprzętu retro w pełnej sprawności wymaga już wiedzy, która zanika (po części w naturalny sposób, a po części z powodu ogłupienia ludzi przez nowe technologie).
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

unholy

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #80 dnia: 2014.06.12, 06:15:01 »
Hmm. José Ortega y Gasset stwierdził onegdaj że wszelka technologia z założenia wytwarza zbytek. Z takiego punktu widzenia nie ma technologicznego wytworu, którego dało by się zakwalifikować jako "premium." Karwasz, zdaje mi się, miał na myśli przede wszystkim aspekt finansowy--i tegoż dotyczy moja obiekcja. Jak dla mnie, retro-maszynki są z całą pewnością niszowym hobby, ale niszowość nie musi koniecznie oznaczać statusu premium.

Z drugiej strony, może się czepiam i to tylko kwestia semantyki.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4702
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #81 dnia: 2014.06.12, 20:10:09 »
Uff, ok, Unholy, trzeba bylo tak od razu, plytka z wysylka 75 PLN, w tym wysylka to ok 5 Euro. Nie mam zrobionego BOM ale zanim dojdzie to moze zdaze spisac .
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

unholy

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #82 dnia: 2014.06.18, 01:49:04 »
Fajno. Dziękuję uprzejmie. Jakie masz preferencje względem płatności?

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4702
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4545
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #84 dnia: 2014.07.05, 12:30:03 »
No, ilość fotek i dokładność robi wrażenie! ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4702
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #85 dnia: 2014.07.08, 17:23:07 »
Niech bedzie dla potomnych...
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4702
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #86 dnia: 2014.07.13, 08:14:27 »
Pelna dokumentacja DDI clone w zalaczniku.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4545
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #87 dnia: 2014.07.13, 10:29:01 »
Dzięki! Przyda się w przyszłości.

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #88 dnia: 2014.07.13, 11:14:12 »
Zaxon, bardzo dziękuję. Sam pewnie tego nie zrobię i chętnie bym od Ciebie wziął jedną sztukę do zabawy
z którymś z moich CPC464, ale cierpię na wakacyjną niewydolność kieszeni.
Generalnie dobrze się stało, że ktoś się tego podjął tylko naprawdę cholernie dziwne jest, że tak mało osób
to kupiło.  Liczę na to, że masz jeszcze jakąś jedną sztukę, którą bym mógł za-nabyć po wakacjach?
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4702
Odp: Jak zrobić interfejs stacji dysków do 464 ?
« Odpowiedź #89 dnia: 2014.07.14, 15:09:44 »
Ciezko powiedziec, te co mam wystawilem na sellmyretro.Sprzedadza sie to sie sprzedadza, jak nie to bede mial ;)
Anyway, przerysowalem dla siebie. 3x mniejsze, przelotowe,plus pare innych extrasow.


i pewnie bym zrobil wiecej ale sie wkurzylem na ekipe z CPCWIKI.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993