Komputery z Z80 > JUPITER ACE

Jupiter ACE - 96K + AY

(1/11) > >>

KWF:
PABB: bez fotki nie liczy się :P

A na Święta Mikołaj/Dziadek Mróz/Gwiazdor przyniósł mi AYka do Jupitera na portach ZX Spectrum 128K. Na razie potrafię wygenerować pojedyncze tony na każdym z kanałów :)

Maryjan:

--- Cytat: Klaud w 2018.12.23, 19:15:40 ---PABB: bez fotki nie liczy się :P

A na Święta Mikołaj/Dziadek Mróz/Gwiazdor przyniósł mi AYka do Jupitera na portach ZX Spectrum 128K. Na razie potrafię wygenerować pojedyncze tony na każdym z kanałów :)

--- Koniec cytatu ---

Rozszerzenie RAM i AY na jednej płytce.
Dobre, dobre :)

Co to za monitorek Twego Jupitera tak ładnie przystraja, że tak zapytam :)

KWF:
A takie małe 4.3" z Ali od kamery cofania.

KWF:
3...2...1 ... kanał prawy - kanał lewy - kanały prawy i lewy (załącznik  mp3).

Programik testowy w 4th:


--- Kod: ---: ayr 65533 out ;                                                  [wybór rejestru 0-15]
: ayw 49149 out ;                                                  [wartość do wysłania do wybranego rejestru]
: aysnd ayr ayw ;                                                  [wyślij wartość ze stosu do wybranego rejestru]
: ayoff 255 7 aysnd ;                                              [wyłącz wszystkie kanały i porty I/O - wyślij wartość 255 do rejestru nr 7]
: testa 8 6 aysnd 247 7 aysnd 16 8 aysnd 20 12 aysnd 1 13 aysnd ;  [generator szumu - kanał A]
: testb 8 6 aysnd 239 7 aysnd 16 9 aysnd 20 12 aysnd 1 13 aysnd ;  [generator szumu - kanał B]
: testc 8 6 aysnd 223 7 aysnd 16 10 aysnd 20 12 aysnd 1 13 aysnd ; [generator szumu - kanał C]

--- Koniec kodu ---



Niestety machnąłem się na PCB. Kanał A idzie na kanał prawy, zamiast na lewy, kanał B lub C na kanał lewy. Poza tym działa jak powinno.

Interfejsik w całej okazałości, przetestowany z układami SRAM od 3 producentów. AYki działają w wersji od Winbonda i Yamahy.

Maryjan:
I to jest fajny interface :)
Czy nie dało by się wykorzystać jeden z portów AY-ka do komunikacji jako port RS232 ?
Pewnie trzeba by dopisać jakiś firmware.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej