ZX Spectrum > MUZYKA

Spectrum 128+2 i port MIDI

(1/5) > >>

damik:
Mam takie może troszkę głupie pytanie, ale nurtuje mnie to od jakiegoś czasu.
Jako że Spectrum 128+2 posiada z tyłu port opisany jako RS232/MIDI, to czy jest jakieś praktyczne zastosowanie dla tego złącza ?
W zasadzie to czy da się coś z tym coś sensownego zrobić, coś tam podłączyć, np klawiaturę, czy moduł brzmieniowy itp.
Czy jest jakieś oprogramowanie potrafiące to obsługiwać, np playery, sekwencery, czy coś podobnego ?

Tygrys:
Temat był już poruszany tu: https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=3116

W skrócie - ciężko jest coś sensownego z tego zrobić.

tooloud:
do MIDI były bodajże dwa zewnętrzne interfejsy, trzecie rozwiązanie czyli podpięcie klawiatury - niestety dedykowanej - Tygrys, chyba Ty masz ode mnie taką?

Gryzor:
Niestety jest to slabe MIDI, a w dodatku softu nie bylo. Do MIDI byl juz w tym czasie ST, a ZX mial mozliwosci jakie mial. Podlaczyc cos mozna - zarowno keybord jak i PCeta do transferu.

damik:
Zrobiłem sobie kiedyś taki prosty moduł brzmieniowy do Atari ST (tam działa super np z cubase) na bazie płytki wavetable wydartej ze starej karty z PC i zastanawiałem się czy dało by radę to też Speccym obsługiwać ?
Albo odwrotnie, to widziałem też przystawki MIDI do różnych starych konsol (Atari2600, Gameboy itp czy starych komputerów) by można w domowym zaciszu zrobić z nich tzw moduły brzmieniowe adresowane dla "ortodoksów" chipmusic sterowane poprzez MIDI współczesnym sprzętem typu DAW.
Pomyślałem że do Speccy ktoś coś podobnego już wykombinował ... ;) a może to i nie ma większego sensu  ::) ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej