Komputery z Z80 > AMSTRAD

Ładne i Zaskakujące...

<< < (2/35) > >>

Tygrys:
OFFTOPowe rozważania na temat migających obrazków przeniosłem tu: http://speccy.pl/forum/index.php/topic,885.0.html
Smacznego!

Sir David:

--- Cytat: ZbyniuR w 2013.02.25, 14:26:29 ---lepiej wygląda mieszanie Mode1 z Mode 0 (czyli 16 kol szerokie piksele), wtedy ten 1szy lekko modyfikuje odcienie z 2go i zmniejsza ząbki na krawędziach co "dodaje rozdzielczości".

--- Koniec cytatu ---

Właśnie zobaczyłem, że w ten sposób zrobiony jest drugi obrazek, czyli kvety. Jakoś nie wpadłem na łączenie obrazków w różnych rozdzielczościach, a efekt wart jest spróbowania na Samie. Powinien wyjść bardzo podobnie, tylko obcięty na ramkę i nieco rozciągnięty w poziomie.

Abrimaal:
Na SAM'ie można spróbować połączyć tryb 256x192, 16 kolorów z 512x192, 4 kolory. Jakość może być niebywała. BMP2SCR to potrafi.

ZbyniuR:
Oołł jeee! i proszę nie regulować odbiorników to naprawdę tak wygląda. ;)

A tak serio to w takiej skali nie widać na prawym obrazku większej rozdziałki. Ale i tak zazdroszczę Samowi że ma tryb 16 kol bez pikseli tak szerokich jak w CPC. :)

A skoro już odszedłem od platformy, choć nadal o czymś zadziwiającym i ładnym powiem... Dowiedziałem się kilka dni temu że do Amig najpierw z kośćmi ECS a potem także i z AGA powstał niesamowity scandoubler pozwalający wyświetlać PALoskie ekrany na monitorach od PC bez migotania. Pomysł nienowy, ale ten IndiVision ma w sobie także cechy kart graficznych, bo pozwala symulować tryby chunky pixel w rozdzielczościach do 1024x768 w 12 bitach na piksel w ECS i w 24 w AGA. Podobno Doomówki na tym śmigają nawet ze średnimi prockami. A wszystko to bez potrzeby przekładania bebechów do towerki i bez Zorro. TAAA DAAA ;)

Parę lat temu czytałem o kościach graficznych do Atari XE nakładanych na scalaka na płycie głównej w podobny sposób VBXE z 512KB pamięci graficznej 256 kol na ekranie!!  O nieee to już jest przegięcie, w kompie co ma 64KB ram i 1,7MHz. Widziałem parę skreenów - BOSKIE. Coś podobnego jest i do C64 tyle że jako zewnętrzna przystawka Turbo Chameleon 64 (20 MHz) która ma właściwie w sobie wszystko i to super turbo lepsze niż goły C64 z którego bebeszków wykorzystuje już jedynie klawiaturę, porty joya i SIDa. Też przegięli, toż to już nie jest Komoda. Nie dość tego to jeszcze potrafi emulować ZX128 z ULA+. Technologia FPGA trafia pod strzechy - fajnie, nie mam nic przeciw, tylko ja się pytam, kiedy jakiś maniak zrobi coś podobnego do ZX albo do CPC ??  A może już jest a nikt mi nie powiedział ?!?

Ja nie chcę dużo, ale nowe wersje scalaka grafy by tak ze 32KB albo ciut więcej wykorzystywał, plus podwojenie MHz, (z radiatorkiem powinien wytrzymać) ;)  Od dziś się o to modlę. Who with me?

ikci:
A ja jestem pieprzonym konserwatystą nie cierpiącym żadnych turbo , ULA+ czy innych współczesnych dopalaczy... Przyznam się, także Divide jest dla mnie zbyt nowoczesne!
Jedyna nowość jaką przyjąłem bez szemrania (troszkę cierpię bo kocham piski wgrywania softu z taśmy) zatem jedyna nowość to stacja dysków
i jej charakterystyczne zgrzyty.
Dlatego moją obecną miłością jest ZX Spectrum +3 oraz CPC 6128. Wiem, że zdradziłem Sir Clive Sinclair'a, ale on sam jest sobie winien - bo nie pomyślał w swoich
czasach o stacjach dysków do swoich wynalazków... w dodatku zbankrutował (a z przegranymi mało kto chce trzymać)
Wiem, teraz to już jestem podwójnym zdrajcą bo jeszcze kopie leżącego.. Ale Pana Clive'a to pewnie dzisiaj ani ziębi ani grzeje.

Oczywiście to co napisałem powyżej to moja osobista opinia (i styl życia) i nikomu tego nie narzucam - jedynie chciałem złożyć osobiste "wyznanie wiary" :-)
Omijam szerokim łukiem działy o współczesnych klonach, o przeróbkach kolorów na ULA+ i inne temu podobne.

Zatem odpowiem Ci Zbyniu: I'm not with you :-)


 

 


   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej