Autor Wątek: dec vs hex czyli wyższość świąt...  (Przeczytany 19785 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: dec vs hex czyli wyższość świąt...
« Odpowiedź #30 dnia: 2014.12.24, 10:48:41 »
Powiem wam jedno - starego psa nie nauczysz nowych sztuczek. Wiem to po sobie :)

Jak ktoś ma swoje nawyki to niech pracuje zgodnie z nimi, tak jak mu jest najwygodniej.


matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: dec vs hex czyli wyższość świąt...
« Odpowiedź #31 dnia: 2014.12.24, 10:53:07 »
Powiem wam jedno - starego psa nie nauczysz nowych sztuczek. Wiem to po sobie :)

Ależ ja to rozumiem - kogo jak kogo, ale ciebie absolutnie do niczego nie będę namawiał :)

Cytuj
Jak ktoś ma swoje nawyki to niech pracuje zgodnie z nimi, tak jak mu jest najwygodniej.

Nawyki nawykami, ale jak ktoś nigdy nic poważnego nie robił w danej dziedzinie to ucząc się jednego może też przyswoić sobie podstawy drugiego ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: dec vs hex czyli wyższość świąt...
« Odpowiedź #32 dnia: 2014.12.25, 19:58:56 »
Tu nie chodzi o starość, problemy z pamięcią czy niechęć. Każdy ma inne predyspozycje i w innym kierunku rozwija się.
Ja urodziłem się w roku $07B5, mam $0A palców, w sklepie za kilo kiełbasy płacę $0F zł $63 gr. Już około $27 lat myślę i liczę w hex'ie.
Widząc taki lamerski zapis, jak poniżej, szkoda mi czasu na przeliczanie każdej wartości aby dowiedzieć czy nie ma przypadkiem skoków do ROMu ani modyfikacji zmiennych systemowych.    ???
A wszystko przez to, że nie było netu, kiedy ludzkość wynalazła pismo, od prawej do lewej lub od lewej do prawej, ruch prawo i lewostronny, little i big endian. Ludzkość zgodnie ustaliła, że zegary będą kręciły się w prawo, bo Słońce i gwiazdy kręcą się w prawo wokół Ziemi :D
Przyzwyczajenia da się zmienić, w najlepszym przypadku kosztuje to trochę czasu. Skutki prób zmuszenia leworęcznego dziecka do pisania prawą, zna niestety niejeden psycholog.
Nie neguję całkowicie hex, nadaje się znakomicie do przerzucania równych dużych bloków kamiennych. Przy wyrobach jubilerskich dec jest niezastąpiony.



AY Music, ULA plus.

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: dec vs hex czyli wyższość świąt...
« Odpowiedź #33 dnia: 2014.12.25, 23:53:39 »
Przestań proszę Cię! To, ze Ci jakieś zboki podpowiedziały abys używał HEX nie znaczy abyś krakał jak oni.
Już mi moja kochana żonka krzyczy abym po piuaku nie pisał postów na forum  ale ja po prostu z serca tutaj Ci pisze.
Jesteśmy z tego samego rocznika. Dlatego czuję Cię jak brata i tym bardziej czuję się odpowiedzialny by apelować! Pisz NORMALNIE !  :D
« Ostatnia zmiana: 2014.12.26, 00:05:28 wysłana przez ikci »
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF