ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

wątek dla sympatyków fantastyki

(1/32) > >>

ZbyniuR:
No ja bym się tam nie zgłaszał, bo z tymi jamerykańskimi jagencjami to nigdy nic nie wiadomo, do jakich niecnych celów wykorzystają informację że komuś źle na ziemi.

sect0r - Myślę że nie trzeba tak daleko lecieć by mieć spokój. Zresztą można zabrać rodzinkę. ;)

A tak poważniej, to stronek o alternatywnych prawdach o rzeczywistości innych niż wciskają wielkie agencje informacyjne to nie brakuje i po polsku. Wg nich Marsjanie jak najbardziej istnieją są bardzo wysocy (ok 3m), a po tym jak przed setkami czy tysiącami lat (różne stronki różnie mówią), zniszczyli większość życia na planecie, mieszkają w podziemiach, a zostało ich tylko kilka tysięcy czy milionów (też różnie mówią). No i oddychają taką atmosferą jaką tam mają, więc na żaden terra-forming nie pozwolą. Nieproszonych gości nie lubią, stąd zniknięcia sąd marsjańskich. Zresztą z podobnych powodów nie latamy na Księżyc. Po prostu tambylcy nie życzą sobie byśmy tam węszyli. Podobno nigdy w historii Ziemi nie było tak by zamieszkiwał go tylko jeden inteligentny gatunek, choć już bywało tak jak obecnie, że ten mający przewagę liczebną nie był świadomy istnienia pozostałych. ...

Przyznam że taka tematyka interesuje mnie nawet bardziej niż retrokompy i mógłbym tak godzinami. Ale to raczej nie jest właściwe forum. :)

pear:
Czyżbyś, podobnie jak ja, równolegle z Bajtkiem czytywał "Nie z tej Ziemi" ? :)

ZbyniuR:
Moja fascynacja innymi światami zaczęła się od komiksów SF nieco liznąłem też takich książek, ale jak odkryłem NzTZ potem Nieznany Świat oraz kwartalnik UFO to SF poszło w kąt. A w necie to zatrzęsienie stronek i filmów o paradziedzinach i teoriach spiskowych. Parę książek zmieniło mój sposób patrzenia na świat raz na zawsze, że z wielu kilogramów wymienię choćby:
Koewolucja - Alec Newald
UFO z planety Akart - Artur Berlet
Bogowie Edenu - William Bramley
Galaktyczna Rodzina - Wojciech Musiał
Projekt Starożytna Strzała - James Mahu (WingMakers)
Bogowie To Nie Fikcja (seria artykułów) - Michael Cremo
że o Danikenach nie wspomnę bo to masa ludzi czytała. :)

pear:
Polecam Grega Braddena. Po tych wszystkich książkach, które wymieniłeś jego teorie wyglądają całkiem sensownie.
Do tego wykłady z fizyki Nassim Haramein.

Phonex:
Kwartalnik UFO jest świetny!
Wreszcie ktoś wytłumaczył zagadkę meteoru tunguskiego: został zniszczony przez ZSOZ (Zaawansowany System Obrony Ziemi) z bazami pod Syberią.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej