Autor Wątek: Nowe obudowy do klonów i ZXów.  (Przeczytany 28707 razy)

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #90 dnia: 2020.01.31, 16:22:05 »
Nie wiem jak długo trwa wysyłka obudów, jednakże zakupiłem tam w połowie grudnia 4 folie klawiatury i miałem w domu po 4 tygodniach. Wysyłka nastąpiła 2-3 dni po zakupie i dokonaniu płatności. Jednakże dzisiaj mamy specyficzną sytuację, która niewątpliwie może istotnie opóźnić procedurę wysyłkową.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #91 dnia: 2020.01.31, 17:25:13 »
Podobno przez rok jest okres przejściowy i wszystkie zasady oraz przepisy pozostają w tym czasie po staremu ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #92 dnia: 2020.01.31, 17:27:20 »
Ale Retroradionics miesci sie Chinach i wysyla z Chin ;) Chyba piszesz o rocznej kwarantannie tych obudow w UC przez GIS ;)

A z Wielka Brytania jest okres przescjowy do konca 2020, chyba, ze Borys zadecyduje inaczej.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #93 dnia: 2020.01.31, 17:29:11 »
Problem wirusa nie dotyczy zbytnio przesyłek pocztowych, ponieważ do zarażenia może dość jedynie podczas kontaktu z chorą osobą.  ???
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #94 dnia: 2020.01.31, 17:30:27 »
Cicho tam! GIS wie lepiej ;)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #95 dnia: 2020.01.31, 17:31:58 »
No, chyba że tak  :P
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #96 dnia: 2020.01.31, 18:38:57 »
Kolega kupował jeszcze przed tą epidemią kilka części samochodowych w Chinach, gdzieś właśnie z tych zarażonych prowincji.
Przesyłka dotarła, ale nie chcą mu wydać.
Ani nie piszą, czy na cle zatrzymali, ani nie podano innego powodu.

Ne wiem, czy nie będą przypadkiem "okadzać" jakimiś środkami.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #97 dnia: 2020.01.31, 18:57:03 »
Tymi środkami jest... leżakowanie przez 40 dni, tzw. kwarantanna.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #98 dnia: 2020.01.31, 19:06:41 »
Jutro pójdę go "pocieszyć" :) tą wiadomością.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #99 dnia: 2020.02.01, 11:28:50 »
Dziękuję Wszystkim za info.

W tzw. "międzyczasie" odezwał(a) się Relja Mirkovic. Podobno będzie nowy transport obudów i ma być za około tydzień dostępny ale czekają na potwierdzenie - wirus namieszał im solidnie.

Roch
Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

ACULA2

  • *
  • Wiadomości: 43
  • Miejsce pobytu:
    Rogowo
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #100 dnia: 2020.03.01, 02:40:08 »
Moja dotarła w styczniu, klasyczna do zx 48. Wstawiem klona zx nuvo, po wcześniejszym wycieciu otworów.

thomaspass

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #101 dnia: 2021.12.01, 17:30:01 »
A nie ma ktoś na sprzedaż obudowy kompletnej do JS128 ? Chętnie kupię za rozsądne pieniądze.

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Nowe obudowy do klonów i ZXów.
« Odpowiedź #102 dnia: 2021.12.02, 21:11:30 »
Raczej trudno będzie. Nikt kto dociął obudowę do jsp128 nie sprzeda żeby leżała mu osobno płyta. Ze swojej strony mogę powiedzieć że wczoraj kupiłem w retroradionics 2 obudowy w tym 1 docięta do zx spectrym next (ngo). Pisałem do Djordje z radioradionics i on planuje docinać zamówione obudowy do końca tygodnia. Ma w swojej ofercie docinkę do jsp128. Jak się pospieszysz może uda się wbić z zamówieniem. Koszt obudowy do jsp128 to ok 58$. Tam płaci się payaplem (chyba że inaczej tez można). Jest chory kurs $ na paypalu coś ponad 4,3 za dolara czyli wychodzi ok. 250 zł z transportem. Obudowa jest kompletna z membraną. Do tego trzeba doliczyć opłatę celną 8,50 zł + vat (liczą wg "naklejki" na paczce). Miałem od niego już z 5 paczek z obudowami. Czasem szły 2 tygodnie czasem 4. Jak wprowadzili vat moja paczka ugrzęzła w czarnej dziurze ... i ostatecznie dotarła po 1,5 miesiąca. Ostatnia paczka jaką do mnie wysłał w październiku szła ok. 4 tygodni. W 300 zł się zamkniesz. Możesz szukać też jakiejś używanej i sam docinać, ale używanej pewnie taniej niż 200 zł nie kupisz (bez membrany). Swojego czasu chciałem kupić i niczego lokalnie nie było przez pół roku. Wk.... się i kupiłem tam. Z ok. 15-20 obudów jakie miałem w rękach były 2 problemy. W 1 nie było membrany, w innej z kolei nie działała 1 linia. Kazał mi zrobić zdjęcie, następnie pociąć membranę i znowu zrobić zdjęcie, następnie wysłał mi sztukę w ramach reklamacji.   
« Ostatnia zmiana: 2021.12.02, 22:09:02 wysłana przez misiek2 »
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram