ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum

(1/2) > >>

DDX:

--- Cytat: RafalM w 2012.03.21, 16:05:47 ---- Dodać go do linków w polskim artykule w Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/ZX_Spectrum
--- Koniec cytatu ---
No, ale to raczej pod warunkiem, ze najpierw usunieta zostalalby ta cala masa strasznych bykow z tego artykulu w polskiej wersji. W przeciwnym razie odium tych bzdur mogloby czesciowo splynac na speccy.pl.

DDX:
-->Tygrys: Juz kiedys sie do tego przymierzalem (mam wrazenie, ze nawet usunalem pewna niebezpieczna dezinformacje dot. IF2 i ZX Printera, a i w innych wersjach jezykowych troche poprawialem, np. dot  Elwro 600 i E804JPC), ale tutaj jest tego tyle i czesciowo az tak "pozagniezdzane", ze pewnie wygodniej byloby wszystko od poczatku napisac (a przynjamniej obszerne fragnenty)...  czego sie nie podejmuje.
Tak na przyszlosc: jesli bedze mial czas, zapal i umejetnosci, zeby cos napisac/zrobic, to sie sam zglosze, rozumiemy sie ;D?

Swoja doga w pale mi sie nie miesci z jakiego powodu ktos zadal sobie ogrooomny trud powymyslania tych wszystkich "rewelacji" :'(... nie dysponujac odpowiednia wiedza mozna bylo chociazby oprzec sie na ktorejs z zagranicznych wikipedii (np. z cz, ru, uk, ktore sa obszerne i chyba bez duzych niescislosci)  i ew. uzupelnic o jakies specyficzne polskie aspekty.

Przeprawszm za OT i wiecej nie bedze "bruzdzil" ;) w tym watku.

matofesi:
@DDX Zajrzałem w artykuł i faktycznie... za głowę się załapałem. Na szybko poprawiłem bzdury w parametrach technicznych, ale dalej już nie mam siły...

Sabe^OLB:
zerknąłem na szybko, a jakie bzdury o Samie w tym artykule ktoś nawypisywał

RafalM:
No to poprawiajcie panowie. Nie ma się co cieszyć że jakiś leszcz głupoty powypisywał, tylko trzeba samemu zakasać rękawy :)

Ja w kwestiach hardwarowych jestem średni więc jeszcze sam bym głupoty popisał ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej