ZX Spectrum > DEMOSCENA

DEMOscena dziś...

(1/4) > >>

Pyza^Illusion:
No właśnie tak mnie zaciekawiło, na ile obecnie jest osób chętnych do tworzenia produkcji scenowych software'owych? Wiem, ze Tygrys coś tam zdziałał, Yerz i Factor6 ciągle obracają się w temacie. A są jakieś inne persony?
Pytam, bo widzę tu sporo osób, których złapała nostalgia i chcą - obcując z ludźmi i atmosferą sprzed lat - przynajmniej wspomnieniami wrócić do dawnych czasów. Zauważam wielu sprzętowców, którzy by chętnie pogmerali w bebechach, jakaś przystaweczka, rozbudowa, DivIDE... Nawet to dobrze, bo będzie komu naprawiać psujący się sprzęt ;) Jak sobie przypomnę czasy, gdy pół roku jeździłem miesiąc w miesiąc  po 600km zatłoczonym pociągiem do Stavi po swoją uszkodzoną FDD3000 i albo nikogo nie zastałem, albo okazywało się, że nie tknęli palcem... No nie ważne.
Czy są jacyś zapaleńcy programiści - khem... sorry - koderzy, muzycy, graficy? Czy pozostanie nam jednak zaopatrywać się w coraz to nowsze rozwiązania elektroniczne (interfejsy) do ładowania w kółko tych samych starych demek i gierek?
Bo ja jednak tęsknię za tą starą sceną bez tysiąca klonów różnych systemów przetrzymywania danych :p

Gryzor:
Najwiece to tu chyba RafalM koduje, co miesiac jakas nowa gra. Ma chyba generator, do ktorego wystarczy wrzucic pomysl i wypluwa pliki TAP  >:(

Ramos:
Jeszcze jest Mister Beeper co tworzy 1bitowe kawałki.

Pyza^Illusion:

--- Cytat: Ramos w 2011.11.11, 12:42:07 ---Jeszcze jest Mister Beeper co tworzy 1bitowe kawałki.

--- Koniec cytatu ---

A no fakt! Szkoda, ze nie ma Go tu na forum ;) Yyyyy... albo już nic. :p

Tygrys:

--- Cytat: Gryzor ---Najwiece to tu chyba RafalM koduje, co miesiac jakas nowa gra. Ma chyba generator, do ktorego wystarczy wrzucic pomysl i wypluwa pliki TAP  >:(

--- Koniec cytatu ---

Tyle że wątek traktuje DEMOscenie a nie GRAscenie (w żaden sposób nie ujmując czci Rafałowi) ;)

Z Polskimi demami jest słabo. Oprócz Yerza, który robi koprodukcje i mnie, oraz doxa lubiącego 256b nie znam nikogo kto by na ZX pisał jeszcze dema.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej