ZX Spectrum > EMULATORY

Jaki emulator ma tryby timexowe + ESXDOS?

<< < (3/11) > >>

KWF:
zxsp poprawnie obsługuje tryby timexa i DivIDE/ESXDOS. No ale chciałeś pod Winzgrozę :P

trojacek:

--- Cytat: tooloud w 2019.09.12, 20:35:34 ---Fuse

--- Koniec cytatu ---

No i chyba wygląda najlepiej, dzięki!


--- Cytat: Klaud w 2019.09.12, 22:52:03 ---zxsp poprawnie obsługuje tryby timexa i DivIDE/ESXDOS. No ale chciałeś pod Winzgrozę :P

--- Koniec cytatu ---

Tak, Windows to pierwszy wybór. Drugim byłby linux, z kolei macosiów nie ma wcale na liście :)

smok.wawelski:
Ale udało wam się skonfigurować DivMMC pod Fuse? Ja raz próbowałem i poległem. Na RVM działa to jakoś banalnie a pod Fuse (z którego korzystam nonstop) nie...

ZX Freeq:
No bo, imho, to jest niewygodne (ale nie nierealne). Trzeba pobrać pakiet Fuse-utils i użyć narzędzia hdf create aby stworzyć plik-wsad dla divide itd itp. W RVM robi się to w GUI emulatora, poprzez kilka kliknięć (sam nawet wgrywa niezbędne pliki esxdosa). EDIT: Późniejsze dogrywanie plików na emulawaną "kartę SD" "włożoną" do divmmc to kwestia drag-and-drop.

trojacek:

--- Cytat: ZX Freeq w 2019.09.13, 12:04:21 ---No bo, imho, to jest niewygodne (ale nie nierealne). Trzeba pobrać pakiet Fuse-utils i użyć narzędzia hdf create aby stworzyć plik-wsad dla divide itd itp.

--- Koniec cytatu ---

Poklikałem chwilę w Fuse i jeśli faktycznie trzeba tak kombinować z obrazem dysku, to całkowicie odpada.


--- Cytuj ---EDIT: Późniejsze dogrywanie plików na emulawaną "kartę SD" "włożoną" do divmmc to kwestia drag-and-drop.

--- Koniec cytatu ---

To dotyczy Fuse czy RVM (cokolwiek to jest)?

Pewnie zatrzymam się na Fuse, jednak zamiast divIDE będę używał emulacji FDD3000. O ile do .DSK da się łatwiej wrzucać pliki pod Windows.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej