Komputery z Z80 > CP/M - kompatybilne

AMSTRAD PCW 8512 - pytanie

<< < (3/3)

m0b:
Przychylam się do opinii damika, że masz jakiś problem z przejściówkami/taśmą. Może taśma wchodząc w przejściówkę nie łączy poprawnie - uszkodzone złącze, czy coś w tym stylu?

A soft masz tutaj.

micza:
Dzięki za wsparcie - miałem m.in. faktycznie przejściówkę 26 pin odwróconą do góry nogami, a komputer tego jakoś szczególnie nie zgłaszał, teraz wszystko jest OKi - musi być czerwony czy niebieski rządek ten dla oznaczania kierunku właśnie (taśma jest szara ale ma z jednej strony kolorowy pasek) z tej strony co gniazdko zasilania, ja miałem przy próbach odwrotnie , ale sama taśma jest dobra nie uszkodzona...teraz ładnie jarzy, no jeszcze mam problem z STM 32 gotekiem bo ten nie jarzy ale chyba zdejmę z niego moda z rezystorem dla Double step i może wówczas ruszy...
Macie jakieś uwagi to zostawiajcie tutaj , przydadzą się i mnie i innym.

damik:
Pochwal się fotką i schematem Twojej przejściówki FDD.
Przyda się dla potomnych  ;)

micza:
Nic szczególnego - samoróbka, bo na ebayu są jakoś beznadziejnie drogie - często wyłamują się zaślepki zamykające złącze, jakoś nie przemyślane technicznie... Jak widać nie mam wcale zaślepki, ale działa, trzyma się...Dodam tylko że pasuje do wszystkich przejść do połączeń z stacjami dyskietek amstrada czyli 3" , także do np. goteka przy moim Schneiderze 6128

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej