ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

CEMI

(1/4) > >>

steev:
Na alledrogo ktoś sprzedaje kilo kostek CEMI.
Smutno patrzeć...

tapy:
Podziękujmy za to twórcom III RP, którzy postanowili wpierw na terenach tych zakładów umożliwić otwarcie chińskiego marketu i second-hand. Wyśmiewana Białoruś do dziś produkuje układy scalone, a my obecnie mamy tam osiedle mieszkaniowe. Jak widać są ważniejsze priorytety.

oj_mix:
Niedługo paręnaście tysięcy sztuk poleci do utylizacji TTL,CMOS, UL,, 95% w kartonach.

Poza nielicznymi typami układów, układy są niesprzedawalne.

KWF:

--- Cytat: tapy w 2021.11.21, 00:18:44 ---Wyśmiewana Białoruś do dziś produkuje układy scalone, a my obecnie mamy tam osiedle mieszkaniowe. Jak widać są ważniejsze priorytety.

--- Koniec cytatu ---

Wolałbyś nadal mieszkać w PRLu, bez dostępu do tego co zrobił zgniły zachód, byleby jakieś układy TTL były produkcji krajowej totalnie nieosiągalne przez hobbystę? Co takiego unikalnego robiło CEMI? Jakieś projekty własne, które miały szanse zwojować RWPG lub choćby kraje biedne?

Ile krajów w naszej części świata produkuje własne układy scalone, na masową skalę i utrzymuje całe R&D?

Do tego trzeba mieć kadry, a nie uczelnie odstrzelone od przemysłu, istniejące same dla siebie.

PABB:
Miałem ciężki tydzień i chyba wolno myślę - macie na myśli te dziesiątki pojedynczych aukcji czy ktoś przygotował jakąś megapaczkę, której nie mogę znaleźć?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej