ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Wczytywanie gier

(1/7) > >>

micnow:
Witajcie, mam nadzieję, że nie dostane na dzień dobry bana od admina za wpis w złym dziale..

Właśnie kupiłem sobie mój pierwszy ZX Spectrum, jest to model "+2" i od kilku godzin próbuje coś wczytać, ale mi nie idzie, pojawiają się podczas wczytywania przeróżne napisy, ale ostatecznie nic mi się prawidłowo nie wczytało, albo kończy się kaseta, a gra się nie uruchamia, albo dochodzi do pewnego miejsca i znów się pojawia loader, lub po prostu pojawia się wiersz polecenia.
Czy ktoś mógłby mi polecić dobry FAQ w języku polskim o przeróżnych zagadnieniach wczytywania gier na ZX Spectrum? Bo nie wiem co źle robię, czy tu trzeba jakoś głowicę dokręcić, przeczyścić? a może inaczej wczytywać, w instrukcjach jest napisane, że mam wpisać LOAD, no ale w tym modelu jest Loader i nie ma co gdzie pisać. Prośba o odesłanie do jakichś stron dla zupełnie początkujących z tym komputerem.

Duddie:
Po pierwsze: jeśli ma się wczytać, musi się zacząć od początku, czyli pierwszy napis to: Program: NAZWAXXX
Jeśli pojawia się Bytes: NAZWAXXX, to wczytujesz nie od właściwego bloku. Po rozpoznaniu programu, na ramce pojawiają się latające paski, żółto-niebieskie. jeśli tylko powoli miga na zielono-czerwono, to nie wczytuje. Od tego zacznij, potem pomyślimy, jeśli to nie pomoże.

micnow:
tak jest, najpierw pojawia się na przykład: Program: Bounty Bob i paski z tyłu szybko migają, potem, po kilkudziesięciu sekundach to już różnie, czasami pojawia się czarny ekran i nic, czasami pojawia się Loader, czasami paski z tyłu przestają migać, znika wspomniany napis i kaseta leci aż do końca. I tak na kilku kasetach. Mam jeszcze kilka nie sprawdzonych, może w końcu coś się uda.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
128 BASIC
usr0
LOAD ""

Zazwyczaj idzie to tak: głośnośc na full, equalizer na 50%. Jeśli kabel jest stereofoniczny, to balans na jedną stronę (poeksperymentuj, na którą, bo to różnie bywa).

Jeśli nie działa, to magnetofon lub kaseta - są do du.py.
Warto najpierw zrobić eksperyment i wgrać coś z PC (poprzez wzmacniacz, z ustawieniami j.w).

micnow:
"+2" chyba nie ma możliwości podłączenia zewnętrznego magnetofonu?
Z wczytywaniem przez Basic się powalczę, ale w między czasie udało mi się wczytać 2 gry, obie z CodeMastrer i obie mają na pudełku "spectrum 48k/128k/+2/+3". Te gry, z którymi mi nie idzie mają tylko "Spectrum 48k". Czy jest możliwość, że te gry zwyczajnie nie pójdą na "+2" ze 128k?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej