Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia 2024.07.25, 10:42:29 »
Kwota która była do zapłaty to 5,2$ a potem okazało się że ściągnęli mi z karty 51$.
Kwitu nie mam, płatność była robiona na ich stronie internetowej.
Rozmawiałem z mBank bo to było z ich karty i powiedzieli że reklamacje można składać dopiero po zaksięgowaniu tej operacji. A to wisi jak na razie jako nierozliczone jednak zablokowali mi taką kwotę na koncie.
Nie znam się na tych operacjach bankowych więc może się mylę albo ktoś mnie wprowadził w błąd.
22
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matofesi dnia 2024.07.25, 08:36:03 »
@damik Tak z czystej ciekawości... "pobrało mi ponad 50$"? Tak wzięło i pobrało? Ja tam się pewnie nie znam, ale wydawało mi się, że jak za coś płacę w sieci to dostaję informację o konkretnej kwocie na którą wyrażam zgodę autoryzując (zwykle przez 3D secure) transakcję kartą... To jak to się stało że zamiast ~5 wzięło ci ~50?... Przecież jeśli masz na to kwita to jest zwykły fraud i bank powinien ci oddać całą kasę a resztę załatwiać z drugą stroną.
23
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia 2024.07.25, 00:04:43 »
Niby wszystko wcześniej było ok podczas poprzednich zleceń w PCBWAY (faktycznie trochę drożej niż u innych ale byłem w stanie to zaakceptować dla niektórych projektów), jednak tym razem coś grubo poszło nie tak już na etapie płatności i firma wali teraz głupa choć wszystko wskazuje na ich błąd w systemie lub czynniku ludzkim, a dodatkowo chcą jeszcze chyba ugrać na tym przynajmniej kilka $ dla siebie bo już na etapie anulowania zlecenia zniknęło mi trochę kasy.
Widać że polityka firmy jest taka że co by się nie podziało i czego by nie zawalili to i tak muszą być na plusie.
Jak nie zarobią na wałku po odbiją sobie przynajmniej na anulowaniu zlecenia.  8)

Ciekaw tylko jestem o ile mniej zwrotu w końcu otrzymam na konto bankowe, jeśli w ogóle... bo jak na razie nic się jeszcze nie stało.  :-[

24
TIMEX / Trójnik do klawiatury Timex dla np. Sizifa 512
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HTBoss dnia 2024.07.24, 23:22:29 »
Hey, jeżeli ktoś ma wolną obudowę Timex 2048 i chce włożyć w obudowę i podłączyć np. Sizif-a 512 to tak to wygląda;)

"Złącze Timexa na pierwszym polu jest podłączone do masy (GND), którą możemy zignorować. Następne 5 pozycji to złącza szyny danych klawiatury (KB0-KB4) i są one w takiej samej kolejności jak wyprowadzania folii klawiatury ZX Spectrum. Pozycje od 7 do 14, to jest 8 linii adresowych, w tej samej kolejności co w ZX Spectrum" Dzięki za info Tarhim
25
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia 2024.07.24, 22:50:14 »
No cóż, nie ma ludzi i firm idealnych. Zawsze jest jakiś "haczyk".
W PCBWAY wg. mnie ma zbyt kolorową stronę.
A gdzie kolorowo i pstrokato, tam zazwyczaj jest gdzieś ukryta jakas pułapka.
Jak w życiu :)
26
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HTBoss dnia 2024.07.24, 21:30:44 »
Ja kiedyś miałem problem z JLCPCB (wartość zamówienia 50$). PCB wysłali (przez DHL) ale gdzieś w sortowni, ktoś pomylił etykietki adresowe i wysłali mi przez DHL odkurzacz z Taiwanu.
Złożyłem reklamację w JLCPCB oraz DHL.
JLCPCB odmówiło reklamacji bo towar wysłany i mają dokumenty na to. Ale dali rabat w wysokości 50$ na kolejne zamówienia. DHL poprosił o zwrot odkurzacza aby rozpocząć reklamację. Po kilku dniach od odesłania odkurzacza napisali że przesyłka z JLCPCB nie została odnaleziona i nic z tym nie mogą zrobić.
27
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia 2024.07.24, 20:27:03 »
Jako że na PCBWAY zamawiałem już kilka razy bez żadnych problemów to uznałem że firma jest godna zaufania, użyłem więc mojej normalnej karty VISA, jak się okazało niepotrzebnie.  :-\
Zwykle w nieznanych sklepach internetowych używam wirtualnej karty Revolut z ustaloną kwotą limitu, jednak tym razem moja czujność została uśpiona.
Jak widać trzeba mieć ograniczone zaufanie nawet do niby pewnych i sprawdzonych firm.

Dzisiaj pół dnia trwała konwersacja z inną Panią Chinką i udało mi się to w końcu anulować, jednak i ta wciskała mi znowu kit że niby w przesłanym pliku były dwa projekty a wybrałem tylko jeden i dlatego taka cena i że oczywiście oddadzą mi kasę ale może lepiej niech zostanie u nich na poczet rozliczenia kolejnych projektów.

Odpisałem jej na to że nie mam już zaufania do ich firmy i że bez żadnych problemów zamówiłem już ten projekt z tych samych plików gerber w innej fabryce i wyszło nawet taniej niż ich pierwotna wycena (5,2$) wraz z kuponem rabatowym, dlatego też definitywnie proszę o zwrot wszystkich moich środków na kartę VISA z jakiej one zostały pobrane.
Jednak nadal nic się tam dalej nie dzieje, kasy jeszcze nie dostałem, wisi ona na moim koncie jako "Deposit cash" ale już tylko 49,34$ zamiast 51$ jakie wcześniej widniało przy moim numerze zlecenia dla tego projektu w moim profilu na PCBWAY.  :o

Obawiam się jednak że nie odzyskam już pełnej sumy, ze względu na przewalutowania oraz inne prowizje i haracze.
Tak, niestety doszło też do tego to złodziejskie przewalutowanie, bo na moim subkoncie dolarowym gdzie miałem odliczoną kasę w $ zakupioną wcześniej po po korzystnym kursie jednak jej nie pobrało bo kwota transakcji była 10-krotnie większa niż środki w $ i przeliczyło mi wszystko z PLN.  :-[

Czekam dalej... ciekawe jak długo i ile na tym stracę...
28
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Damianx dnia 2024.07.24, 17:19:53 »
Dlatego jak robię zakupy za granicą , to mam kartę wirtualną i zawsze ilość gotówki potrzebną na zakup ,nigdy więcej , własnie na takie sytuacje.
29
MSX / Prince of Persia na MSX2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tooloud dnia 2024.07.23, 23:41:15 »
Zapowiada się petarda. Grafika ze SNESa, same assety graficzne to 960k nieskompresowanej grafiki. Muzyka z PC (MSXAudio - to zła wiadomość, mało popularny sprzęt, ale jeszcze nie płaczmy nad tym).
https://www.youtube.com/watch?v=xx0vk89DPpM
30
RÓŻNOŚCI / Odp: Wałki na PCBWAY ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia 2024.07.23, 22:57:52 »
Właśnie to samo zamówiłem teraz na JLCPCB i w sumie z przesyłką wyszło mi 4,35$.  :)
Oczywiście po zapłacie jest tam nawet dostępna bezproblemowo opcja anulowania tego co zapłaciłem.

W PCBWAY trzeba się szarpać z konsultantami którzy wciskają kit że u nich wszystko jest ok i tyle ma to kosztować oraz trzeba kilkakrotnie prosić o anulowanie bo ciągle pytają o co mi chodzi i dlaczego to chcę zrobić.
Raczej było to tam moje ostatnie zamówienie.  >:(

Ciekaw jestem czy w PCBWAY oddadzą mi całą zapłaconą kasę po anulowaniu zamówienia, i czy w ogóle to anulują.  :-X
Chciałem to anulować też przez bank, ale powiedzieli że reklamację mogę składać dopiero po tygodniu od transakcji bo musi im się zaksięgować.  ::)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10