Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
HARDWARE / Odp: K Mouse obecnie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hsimpson dnia 2024.02.22, 19:34:54 »
Bytedelight ma w swojej ofercie nowsze wersje k-mouse i myszki:

https://www.bytedelight.com/?product_cat=joystickmouse
22
HARDWARE / K Mouse obecnie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sunater dnia 2024.02.22, 19:26:06 »
Czy da się obecnie kupić jakieś "międzymordzie"  emulujące/obsługujące Kempston Mouse.  Ostatnie co znalazłem to K-MOUSE TURBO 2008 interface ale to do myszek ps2 które raczej obecnie nie są dostępne... Pomijam że nikt tego nie sprzedaje.
23
TIMEX / Unipolbrit 2068 próba naprawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kolo30kolo dnia 2024.02.22, 19:16:31 »
Cześć, dorwałem takiego staruszka jak na zdjęciach. Na początku znalazłem uwalone 74ls157 i lm7805, komputerek po wymianie tych elementów nadal był martwy, dopiero po wyjęciu dram jak zdjęciu daje taki obraz. I teraz pytania:
1. Czy bez wszystkich kości dram coś jeszcze powinien pokazywać oprócz prostokąta?
2. Jakie kości dać zamiast tych co są i czy ich wymiana powinna go postawić na nogi? Czy te będą ok <link to Allegro usunięto> (TMS4416-15NL 64kbit nmos dram)
3. Kiedy można być pewnym że scld jest sprawny?
Do dyspozycji mam sprawne zx spectrum +

Nie posiadam żadnego testera diagnostycznego do timexa, ale posiadam oscyloskop.

Tyle na tą chwilę, dzięki za odzew.
24
AMSTRAD / Odp: Nowe gry na CPC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZorrO dnia 2024.02.22, 19:08:18 »
Nie udało sie uzyskać upustów na wykorzystanie nazw w niszowej produkcji, więc auta będą miały nieco zmieniony wygląd i zmyślone nazwy. Czy poznajecie co to za auta albo macie propozycje jak je nazwać?

Ja nie poznaję tego fioletowego, resztę kojarzę. :)
25
AMSTRAD / Odp: Ładne i Zaskakujące...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZorrO dnia 2024.02.22, 18:24:34 »
Raytracing na Amstradzie w Basicu. :)  Kolejny wybryk DevilMarkusa.
https://www.youtube.com/watch?v=n_sTJPR117s
26
POWITANIA / Siemanko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kolo30kolo dnia 2024.02.22, 15:14:50 »
Cześć, dzięki za przyjęcie ze mną są amigi, atarynki, zx spectrum i Unipolbrit 2068
27
GRY / Odp: Battle Chip
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia 2024.02.22, 15:00:49 »
Fajny pomysł z tym połączeniem kabelkiem 2 komputerów.

Ciekawe czy były też jakieś inne gry z podobnym rozwiązaniem trybu multiplayera przez kabelek audio.
Czytałem tylko o jakieś jednej grze ale ona wymagała połączenia komputerów poprzez sieć z Interface1.
28
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: Uruchomienie komputera Elwro J804PC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia 2024.02.22, 13:22:07 »
Jeszcze jedna sprawa. W konstrukcji FDC do E804PC w złączu do dysku 5 1/4 cala są trzy sygnały /SEL (select): B, C i D. Do wewnętrznej stacji idzie tylko sygnał /SEL_A, który może być zwarty także to /SEL_B przez zworkę ZW1. Zapewne dawało to elastyczność wyboru dostępnej stacji wewnętrznej (jedno lub dwustronna).

Z tego co wyczytałem w innych materiałach, zewnętrzna stacja 5 1/4" do Juniora (F-600 lub F-800), była zbudowana z dwóch napędów węgierskiego MOM typu MF58D (2x80 ścieżek). Nie znalazłem nigdzie dokumentacji technicznej do tego napędu w jakimś zrozumiałym dla mnie języku. DTRka jest podłym skanem i po rosyjsku.

Może ktoś dysponuje DTRką/schematami do elwroskich stacji F-600 lub F-800 i byłby skłonny podzielić się nimi.
29
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia 2024.02.22, 06:54:02 »
Na elwroskim schemacie kontrolera FDC do E804Jr podłączenie dysku C/D jest wyprowadzone na złącze IDC-38 (zł.3). Nie mam dostępu do schematu podłączenia pomiędzy FDC a złączem D-SUB37 w obudowie, więc trudno jest mi sprawdzić, to co proponujesz.

Tak na szybko ze schematu kontrolera FDC, dla wewnętrznej stacji dysków 3,5" sygnał dla silniczka jest jeden RUN A/B i wychodzi z jednego przerzutnika monostabilnego. Dla stacji C i D, sygnały te są rozdzielone, sterowane niezależnie.
30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Asek dnia 2024.02.21, 18:56:24 »
Cześć, dziękuję KWF za wsad TV-ROM, jest binarnie zgodny z plikiem od KrzKomar ale był dziwnie nazwany więc nie byłem pewny. Skoro to jest tak kompetentne forum (chwała gospodarzowi) to może ktoś pochyliłby się na schematem adapter pdf. Projekt jak wynika z pozostałych załączników ma służyć do podłączenia drugiego dysku 3,5''. Realizacja na dwustronnym obwodzie drukowanym. Pierwsze dyski JUNIOR4 są logiczne A/B w pierwszym napędzie co wynika z systemu operacyjnego CP/J ver.2.31, stąd moje wątpliwości. System połączeń dobrałem na podstawie dokumentacji do Junior-3, ale też przejrzałem dokumentacje róznych producentów dysków 3,5" Nie lubię robić druciaków jako prototyp żeby to sprawdzić ale wiem że ten temat jest rozwiązany, bo w archiwum Allegro są oferty profesjonalnie wykonanych i sprawdzonych adapterów. Dodatkowe dwa dyski będą zgłaszać się jako C i D, przynajmniej w teorii;)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10