Komputery z Z80 > TIMEX

Timex 2048 i probloem z divIDE 2k14

(1/1)

flypeter:
Właśnie uruchomiłem TC 2048 (Z80 i górny RAM do wymiany, przy okazji okazało się, że kolejny kupiony NOWY Zilog Z80 nie działa, teraz zamówię Mostki). Komputerek wstaje, obraz prawidłowy, wielkość pamięci (robione komendami PEEK/POKE) pokazuje prawidłową dla 48k. Niestety po podłączeniu divIDE nie uruchamia się, na ekranie poziome pasy - tak jakby procek nie wstawał. Podmieniłem z80 z ZX 48, na którym divIDE działa i efekt ten sam. Zasilacz od ZX'a bo Timexowy ma tylko 0.8A.
Czy trafiłem na wyjątek czy szukać uszkodzenia jeszcze innego elementu lub płyty?

pear:
Trafiłeś na wersję bez sygnału IORQGE.
http://speccy.pl/wiki/index.php?title=Z%C5%82%C4%85cze_kraw%C4%99dziowe_Timex_TC_2048#IORQGE

flypeter:
No ładne jaja z tymi Timexami... 2 inne działają z divIDE. Dzięki za info.

michal_no:
Mój Timex uruchamia się z Divide 57c, ale menu plików ma błędy i złe wielkosci plików. Nic nie da się uruchomić.

ikci:
No i wyobraźcie sobie tragedię jaką przeżyłby 25 lat temu nabywca TC2048 który chciałby to podłączyć do Sinclair Inteface 1
i miałby taki problem jak Wy macie (bo skoro nie współpracują z DivIDE to na pewno z SI1 też by nie pracowały).

Teraz mamy internet (źródło informacji) i po kilka egzemplarzy tych komputerów i możemy sobie wachlować - jeden działa, drugi nie działa
- w sumie nie jest to jakaś wielka strata.
Ale wtedy człowiek wydał 5 miesięcznych pensji i dorobek jego życia nie chciał ze sobą gadać.

   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej