Komputery z Z80 > TIMEX

Pamięć dyskowa Unipolbrit problem

(1/7) > >>

Marcin74:
Witam wszystkich.
Ostatnio udało mi się zdobyć pamięć dyskową unipolbrit. Radość była wielka ale krótka. Po podłączeniu całego zestawu do Unipolbrita i włączeniu zasilania stacja kręci silnikiem, po włożeniu czystej dyskietki silnik po chwili staje i na tym kończy się działanie tej stacji. Napęd nie reaguje na komendę CAT *. Co prawda bardzo długo nie miałem do czynienia ze stacjami Timex ale z tego co pamiętam jak miałem FDD3000 to po wpisaniu takiej komendy powinien odczytać katalog dyskietki. Nie mam oryginalnej dyskietki z systemem ale chyba i bez niej po wpisaniu komendy CAT* stacja powinna zareagować.
Proszę o sprostowanie jeśli się mylę ale podejrzewam uszkodzenie interface.

Maryjan:
Bez dyskietki z systemem nic Ci po komendzie CAT* się nie pojawi.
Zasada jest taka, że stacja musi najpierw wczytać do swojej pamięci pewne dane z dyskietki systemowej.

Powinno to wyglądać tak. Wstawiamy dyskietkę systemową do napędu w FDD, robimy reset stacji (czerwony przycisk).
Powinno być słychać, jak stacja wczytuje oprogramowanie (dioda mruga). Dopiero potem reset w ZX-e i CAT*.

Poszukaj na forum, były gdzieś linki do dyskietki z systemem dla FDD 3000.

Marcin74:
Przeszukałem różne strony i nigdzie nie mogłem namierzyć obrazu dyskietki systemowej FDD3000. Jeśli ktoś wie gdzie można ją namierzyć to proszę o info.

jack_świdnik:
Ja mam stacje fdd3000, potrzebujesz miec na kazdej dyskietce system tos. Np ja formatujac. Ale musisz najpierw z jakiejs wystartowac. Mam to czego ci tzreba ale na dyskietkach 3 calowych i nie mam jak zrobic obrazu.  a przycisk czerwony to ja rzadko wciskam. Stacja za kazdym rusza jak wciskam reset w interfejsie od stacji.

Marcin74:
A była by możliwość JacK żebyś mi odsprzedał jedną taka dyskietkę 3" z nagranym systemem TOS?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej