Komputery z Z80 > MSX

SVI 738 + HXC

<< < (2/3) > >>

Gryzor:
A masz dokladny opis interfejsu FDD ? Trzeba dobrze sprawdzic uzycie sygnalow. HxC powienien sobie poradzic z kazdym standardowym interfejsem.

flypeter:
Przerobiłem svi738 na msx2 razem z romem fdd i wbudowany flop dziala jak dzialal. Niestety jest jednostronny i max 360kB. Podłączałem też flopa z PC 1.44 - musiał być przerobiony tak samo jak dla Atari ST i wtedy svi widziało go jako 720kB. Kabel bez przeróbek.

Rzeznik:

--- Cytat: flypeter w 2017.09.09, 22:10:18 ---Przerobiłem svi738 na msx2 razem z romem fdd i wbudowany flop dziala jak dzialal. Niestety jest jednostronny i max 360kB. Podłączałem też flopa z PC 1.44 - musiał być przerobiony tak samo jak dla Atari ST i wtedy svi widziało go jako 720kB. Kabel bez przeróbek.

--- Koniec cytatu ---
Ooo widzisz, no to znaczy, że muszę dalej próbować.

tooloud:
Być może to kwestia wygenerowania odpowiedniego konfigu HxC - czyli tego pliku na penie, który opisuje teyb pracy i jaka stacja jest emulowana - z tego co pamiętam robi się to w tym darmowym sofcie ze strony projektu.

Zrób też sobie puste dyskietki/pliki.

Rzeznik:
Działa, kuźwa jak debil wsadzałem cały piątek i sobotę taśmę na odwrót, bo nie wpadłem na to, żeby spojrzeć gdzie jest jedynka i dać HXC "na barana" do kompa... w HXC konfig MSX2 i zwora ID0A na ON, ot i cała filozofia. Działa jak powinno.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej