Komputery z Z80 > TIMEX

[K] PCB do cartridge lub cartridge UK2068

<< < (2/13) > >>

KWF:
Przynajmniej obudowę masz, więc możesz udawać że reszta też jest ;) będziesz miał wirualną maszynę :D

KrisZX:
To jak już mam obudowę to może ktoś zdolny pokusi się o zrobienie jakiegoś klona do tej obudowy co by mi na wymiar pasował  :)

KWF:
Ostatnio trochę grzebalem w sieci, w poszukiwaniu różnic pomiędzy TS2068 a TC2068. Pomijając niezgodność złącza krawdziowego, na stronie Jarka Adamskiego są opisane różnice w złączu kartridży.


--- Cytuj ---- in TS2068: memory refresh signal - /RFSH of Z80, or in TC2068: active low chip select signal for Home ROM - /ROMCS (also useless),
- in TS2068: active low memory access disable - /BE of ULA, or
in TC2068: active high input that disables both internal ROM and also forces high state on both /ROMCS and /EXROM in the slot.
--- Koniec cytatu ---

Z tego co zauważyłem, projekt na github jest dla TS2068. :(

Wygląda na to, że TC2068 został dość znacznie przeprojekowany w stosunku do TS2068, aby był jak najbliżej zgodny ze Spectrum.

pear:
Tylne złącze krawędziowe na pewno mocno się różni (w TS2068 jest bardziej kompatybilne z ZX81 niż z ZX Spectrum).
Musiałbym sprawdzić różnice pomiędzy złączami cartridge'a.
W domu zerknę.

PROTON:
Wróciłem do tematu w trakcie urlopu. Ktoś już uruchomił carta?
Ma ktoś może schemat oryginalnego carta od TC2068 lub UK2086?
Rozebrałem carta od TC2068 i są pewne różnice, w środku jest spiłowany układ, prawdopodobnie 74ls32.

Oryginalny cart ma:
/CE = /MREQ
/OE = A15B + A15B + /CE
Sygnał /ROMCS (/RFSRB) podłączony do +5V
Sygnał MEMDIS podłączony do masy po przez rezystor 3.3k

Natomiast na płytce:
/CE = /MREQB + /ROSCS + A14 + A15 (w przypadku banku 1 i 2)
/OE = /RDB

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej