ZX Spectrum > EMULATORY

Debuggery w emulatorach ZX Spectrum

(1/3) > >>

Sir David:
Który z emulatorów ZX Spectrum ma według was najlepszy debugger? Na razie korzystałem tylko z debuggera w ZX Spin, który choć rozbudowany, to jak dla mnie nie jest zbyt wygodny. Dlatego póki co, jak chcę podejrzeć jakiś kod, to wolę raczej spróbować uruchomić dany program w emulatorze ZX Spectrum na SAMie (w emulatorze SimCoupe). Debugger w SimCoupe nie wygląda może zbyt imponująco, ale za to jest bardzo funkcjonalny.

steev:
xpeccy
Nie wiem czy najlepszy, ale trochę ficzerów ma :)

Sir David:
Przyjrzałem się xpeccy. Debugger pokazuje całkiem sporo rzeczy (w tym takie, których nie widziałem w ZX Spin), ale do analizy kodu krok po kroku wydaje się niewygodny.

Gryzor:
Gdyby nie problemy, to dla mnie EmuzWin mial zawsze najlepiej wypasiony debugger.
Teraz warto sprawdzic nowe emulatory typu Retro Virtual Machine, zalezy co komu potrzeba.
Pamietam, ze w DOS trzeba bylo miec caly zestaw debuggerow na rozne przypadki.

Sir David:
EmuzWin ma już bardziej sensowny i przyjemniejszy niż xpeccy, choć nie ma wszystkich możliwości tamtego. Do analizy kodu nadaje się lepiej, ale brakuje w nim np. graficznego podglądu pamięci. Być może miała do tego służyć opcja GFX Memory, ale jest nieaktywna.
Czyli może być tak, jak mówisz - różne debuggery na różne przypadki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej