Autor Wątek: Bill Gilbert  (Przeczytany 46942 razy)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #15 dnia: 2011.11.16, 00:40:51 »
Hmmm.
Faktycznie jest seria z 1989 roku.
http://zxdemo.org/author.php?id=655

Borek

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    fotel za biurkiem
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #16 dnia: 2011.11.16, 23:31:05 »
Kilkanaście dni temu dostałem podobną odpowiedź od Borka, mam nadzieję że zmieni zdanie.

Oj tam, oj tam. Czasem zajrzę. Ale ostatni raz widziałem Spectruma w realu gdzieś w latach dziewięćdziesiątych, a nie dotykałem jeszcze dłużej.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4544
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #17 dnia: 2011.11.17, 08:11:27 »
Oj tam, oj tam. Czasem zajrzę. Ale ostatni raz widziałem Spectruma w realu gdzieś w latach dziewięćdziesiątych, a nie dotykałem jeszcze dłużej.

To teraz będziesz mieć ku temu więcej okazji ;-)

HackerChris

  • *
  • Wiadomości: 26
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #18 dnia: 2011.11.18, 19:59:06 »
No właśnie. Człowiek legenda i człowiek tajemnica.

Natrzaskał tysiące cracków a potem po prostu zniknął.

Czy ktoś go osobiście znał? Zna jakieś opowieści na jego temat? Ma jakieś zdjęcie z przeszłości?
Wie skąd ten nick?

Całkiem duża dyskusja na temat Billa Gilberta była na rosyjskich forach. Jest on tam bardzo dobrze znany, gdyż pół Rosji poznało gry na Spectrum właśnie poprzez cracki Gilberta. Niektórzy Rosjanie wręcz podejrzewali że Bill Gilbert nie istniał i  była to nazwa całej grupy crackerów ;)

jaka tam legenda, stary znajomy. Mogę wam o nim opowiadać godzinami... :)
Hacker Chris

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #19 dnia: 2011.11.18, 20:33:23 »
No to opowiadaj!
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

HackerChris

  • *
  • Wiadomości: 26
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #20 dnia: 2011.11.18, 21:06:19 »
no w Internecie nie będę przecież pisał... jak się spotkamy, to odpowiem na wszystkie tajemnicze pytania na temat Billa, których nie mieliście nigdy komu zadać :)
Hacker Chris

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #21 dnia: 2011.11.18, 21:13:40 »
Opowiadaj, nawet godzinami  ;)  Jaki był Bill, jak wyglądała jego "pracownia" i techniki pracy, skąd brał oryginały, które crackował, czy dorobił się jakichś większych sum na hackerstwie, czym zajmował się później, co robi teraz? Mnie osobiście ciekawi wszystko.


EDIT - fajne to forum, właśnie mi powiedziało że gdy pisałem posta, to napisałeś, że nie chcesz online mówić o Billu. Cóż, jak tajemnica to tajemnica ;)

Czyżby Bill był teraz kimś ważnym, jakimś prezesem, albo nawet ministrem? ;)

HackerChris

  • *
  • Wiadomości: 26
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #22 dnia: 2011.11.18, 21:17:38 »
nie przeceniajcie Billa - nie wiem co robi teraz, znam jego historię z drugiej połowy lat 80-tych.
Hacker Chris

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4544
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #23 dnia: 2011.11.18, 21:18:59 »
Rafal: nie wszystko nadaje się na publikowanie w sieci. Chris nam trochę poopowiada na spotkaniu, dowiemy się i... już;)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2050
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #24 dnia: 2011.11.18, 23:02:44 »
Nie... no przecież wiadomo, że w tych czasach, za które ludzie go nie lubią to miał przede wszystkim kontakty i Multiface'a ;)

Ale mimo bywania na Grzybowskiej Billa osobiście nigdy nie poznałem więc chętnie poczytałbym czy aby na pewno był pojedynczymy człowiekiem i w ogóle coś więcej o sporym kawałku spectrumowej historii w naszym kraju ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #25 dnia: 2011.11.18, 23:24:47 »
Czyżby Bill był teraz kimś ważnym, jakimś prezesem, albo nawet ministrem? ;)

Może jest dalej hackerem, ale na dzisiejszym sprzęcie i właśnie grzebie na stronie ministerstwa  :P
AY Music, ULA plus.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2050
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #26 dnia: 2011.11.18, 23:50:43 »
Eeee... Porównując siebie wtedy i dzisiaj i ekstrapolując z tego Billa raczej siedzi i dłubie strony www albo zrobił kursy i jest konsultantem SAPa ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2012
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #27 dnia: 2011.11.19, 12:19:26 »
Wywiad KGB mowi, ze w ogole porzucil komputery  ;)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #28 dnia: 2011.11.19, 15:34:09 »
Jak teraz piszecie z tym przymrużeniem oka, to tak sobie myślę, czy nasi wschodni sąsiedzi nie mieli racji i Bill Gilbert nie był czasem alter ego kogoś innego. Znam ze 3 takie przypadki na naszej demoscenie (a mogło być ich przecież więcej!), że np. ktoś wydawał swoje słabsze produkcje pod innym nickiem. Nie będę przytaczał tego na forum publicznym, może gdzieś kiedyś faktycznie na jakimś zlociku :)
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

HackerChris

  • *
  • Wiadomości: 26
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #29 dnia: 2011.11.19, 19:18:09 »
Pyza,
Nie wybiegaj zbytnio w swoich fantazjach, Bill Gilbert to pojedynczy człowiek, który zasłynął tym, że poszedł w ilość, a nie jakość (podobnie jak ja :) - opowiem o nim więcej jak się spotkamy, bo w Internecie zawsze ślad zostaje, a może by sobie tego kolega nie życzył. A ruscy to różne ciekawe teorie mają, ale raczej niewiele wiedza na temat. Z kolei kolega Gryzor jakiś taki znajomy....możę byś się ujawnił na priv ktoś ty i czy się przypadkiem nie znamy?!?!?!
Hacker Chris