ZX Spectrum > HARDWARE

ZX Spectrum i WiFi

<< < (2/10) > >>

zaxon:
A coś więcej na ten temat  ?

Bo teraz to nie wiadomo czy jest się czym ekscytować czytając tak wyczerpujący opis  ;D  Będzie jakiś soft, będą serwery do ładowania gier ? Będzie wygodniej niż z MMC ?

Na przykład, Fujinet na Atari podłączam zewnętrznie. On sobie ładuje soft do obsługi sam  z siebie, mogę się podłączyć do serwera i  załadować sobie gierke , demo  , czy na chacie posiedzieć.  Nie muszę wypruwać żadnych ukłądów z kompa  :D

  A w tym przypadku muszę wyrywać AY  bo jest Amp AY na pokładzie.. Ja bym to jeszcze przemyślał...



p.janowski:
a TNFS nie moze być ? https://spectrumcomputing.co.uk/forums/viewtopic.php?t=4511
on jest dla Spectranet oraz został uzyty do #FujiNet (/|\ Atari)
są do niego juz gotowe obrazy dockerowe : https://hub.docker.com/r/monsoft/tnfs

Tygrys:
zaxon: na razie taki musi wystarczyć, Tematem zajmuję się wtedy kiedy mam na to czas, a tego mam mało.

Co do softu - obsługa ESP na razie się rodzi, jest kilka przykładowych programów, ale nie jest to imponujący zestaw. Z racji tego Ze ESP jest uzywane również w MB03  i Nexie (i jego klonach), tyle że tam jest to zrobione przez szybszą bramkę I/O.

Czy będzie więcej oprogramowania?- zapewne tak, ale patrząc na to że zainteresowanych tematem jest póki co 2 programistów (jeden z Rosji, drugi z Polski), nie spodziewałbym się wysypu przeglądarek ;)

Póki co programy są odpalane z esxdos wieć to nie zastąpi divmmc, zwłaszcza że transfer przez AY jako I/O są mizerne, choć to nadal fajna zabawa. Wiem że trwają prace nad interface który pozwoli podłączyć ESP przez UART, a całość będzie podpisana do szyny.

AmpY jest opcjonalne i w niczym nie przeszkadza. Za to przyda mi się jak będę instalować urządzenie w szaraku.

Tygrys:
W końcu miałem trochę czasu na lutoscene. Doszły przewody połączeniowe, które zastąpiły drutową prowizorkę i całość prezentuje się jak na zdjęciach. Całość niestety nadal nie mieści się w obudowie od Plusa, dlatego też poprawione płytki z dodatkowym miejscem na gniazdo z prawej strony wraz z poprawkami do wersji pierwszej (dzięki Klaud za konsultacje!) niebawem trafią do fabryki, mam nadzieję że ta wersja już nie będzie prototypem ;-)

zaxon:
No tak ale jak to wygląda z punktu widzenia usera ? Wylutowywuję  AY, wstawiam płytkę z kablami, w nią wpinam AY  i mam WI-FI ? Tak ? A jak sie mam z tym WI-FI połączyć jak już to podłączyłem ? ZX mi nadal wyświetla (c) Sinclair research ;)  Mam sobie z MMC wgrać program żeby potem wgrać program z netu ?  :o :o :o

W obudowie od plusa siedzą zwykłe ZX 48 ? One przecież nie mają AY-greka ? Więc co tam ma sie mieścić ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej