Komputery z Z80 > TIMEX

Timex Terminal 3000 i... zonk!

<< < (9/11) > >>

steev:

--- Cytat: trojacek w 2023.06.15, 21:56:55 ---Mały postęp,  a właściwie stagnacja. Coś się wyświetla,  ale ogólnie śmietnik. Luty sprawdzone,  DRAM-y różne z tym samym efektem wizualnym.
Diag ROM melduje "PASSED"...

--- Koniec cytatu ---
Może wsad z TT jest walnięty?
Wstaw ROM który będzie ustawiał kolejne tryby graficzne i wypełniał  ekran jakąś rozsądną wartością...

edit:
Na emulatorze wyświetla się poprawnie, wiec raczej to nie to :)
Ale emu musi być ustawione na 2068,  2048 wyświetla u mnie dziwne białe spacje pomiędzy wyrazami...

pear:
Multiplekser od DRAM sprawdziłeś ? Ten śmietnik jest podejrzanie regularny.

trojacek:

--- Cytat: pear w 2023.06.16, 05:35:13 ---Multiplekser od DRAM sprawdziłeś ? Ten śmietnik jest podejrzanie regularny.

--- Koniec cytatu ---

To raczej nie wina multiplekserów, bo generalnie od strony CPU pamięć jest OK - przechodzi zarówno wewnętrzny test TT3000, jak i test z ZX Diagnostic ROM.
Ale dla pewności wylutuję muxy Motoroli z dawcy (TC2048). Obecnie zasadzone są TI.


--- Cytat: steev w 2023.06.15, 22:32:15 ---Wstaw ROM który będzie ustawiał kolejne tryby graficzne i wypełniał  ekran jakąś rozsądną wartością...

--- Koniec cytatu ---

Jedyne, co miałem pod ręką, to standardowa diagnostyka ZX, którą przechodzi, choć dalej na ekranie jest śmietnik.
Może w wolnej chwili skompiluję coś speyficznego.
Albo przez ciekawość wetknę ZX Basic :D

W każdym razie dziękuję za sugestie, panowie.

damik:
A ten ULA/ASIC SCLD jest sprawny, możliwe że masz gdzieś zwarcie lub przerwę pod nim, może coś podciekło cyną albo się oberwało podczas lutowania ?

trojacek:
Tego się w sumie obawiam.
Luty są OK, sprawdziłem omomierzem.
SCLD był sprawny,  póki był w TC2048.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej