ZX Spectrum > EMULATORY

Który emulator daje czysty dźwięk SAVE?

(1/1)

Gelip:
Potrzebuję emulatora który generuje dźwięk podczas używania polecenia BASIC'a SAVE i/lub polecenia SAVE z programów kopiujących typu Compress Copy. Spectaculator niestety nie posiada takiej funnkcji a ZX Spin produkuje wprawdzie dźwięk ale z jakimiś zakłóceniami :-(

OK. Potestowałem, potestowałem i... Czysty dźwięk daje np. EmuZWin wersja 2.6 zarówno z BASIC'a jak i z Turbo Compress Copy :-) ale aby go przechwycić poprawnie należy użyć zewnętrznego urządzenia - np. drugi komputer czyli Line Out PC1 Play (EmuZWin 2.6) -> Line In PC2 Rec (Sound Forge). Nie wiem dlaczego ale za pomocą nagrywania Stereo Mix - "nagrywaj to co słychać" nie da się tego zrobić :-(. Niby do pliku WAV się coś zapisuje ale w edytorze audio widać tylko połowę wykresu tak jakby coś było obcięte. Takich plików nie łyka program wav2tzx i wyświetla komunikat:

--- Kod: ----- Error: No blocks found... please consult the documentation!
--- Koniec kodu ---
Tak samo nie da się tego dokonać za pomocą Virtual Audio Cable :-( Czyżby jakieś zabezpieczenie przed kopiowaniem w EmuZWin?

Gelip:
Sprawdziłem inne wirtualne karty dźwiękowe - Virtual Sound Card, Virtual Audio Streaming. Niestety, problem jest ten sam :-( - nadal połowa wykresu waveform.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej