Komputery z Z80 > TIMEX

Timex 2048 - polaryzacja zasilacza

(1/7) > >>

amigaone:
Cześć, mam pytanie jak prawidłowo powinna być ustawiona polaryzacja? Załączam zdjęcie zasilacza.


Tygrys:
- (minus) ma być w środku, na zewnątrz + (plus). (odwrotnie jak to jest przyjęte)


Ciężko odczytać na tym zasilaczu, gdzie jest ustawienie, dla którego  + ma być na zewnątrz.
Jakbyś dysponował miernikiem to mógłbyś to sobie sprawdzić.

amigaone:
Sprawdziłem miernikiem (minus w środku) komputer się uruchamia, jednak nie daje obrazu na modulatorze. Podłączyłem pod wyjście ''monitor'' kabel chinch - chinch jednak obraz jest dziwny tzn. skacze + wyświetla się biała ramka i ruszające się kwadraty. Mógłby ktoś podesłać schemat odpowiedniego kabelka? Jeżeli to nie kabel to co to może być? Pamięć?

andy:
Być może zasilacz ten ma za małą wydajność prądową. Nie polecam zasilania z takiego "wynalazku" - można sobie napytać biedy. Proponuję zapoznanie się z wątkiem:
http://speccy.pl/forum/index.php/topic,536.15.html

trojacek:
A czy ten zasilacz ma jakąś tabliczkę znamionową? Powinien być na niej podany prąd maksymalny (w mA). Tak jak napisał Andy, może być za mały w stosunku do potrzeb Timexa (około 800 mA, czyli 0,8 A).
Możesz śmiało przełączyć na 12 volt, wtedy zasilacz odda trochę więcej mocy (przełącznik na zasilaczu przepina po prostu odczepy uzwojenia wtórnego) i być może komputerowi się to bardziej spodoba. Jeden mój zasilacz (oryginalny, timexowy) daje nieco ponad 14 volt.
Ale najlepszym wyjściem byłoby sprawdzenie na wiadomo, że dobrym zasilaczu - może też być akumulator samochodowy (oczywiście nie rozładowany).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej