ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

Generator "sinusów"

<< < (2/2)

ZX Freeq:
Bardzo fajny tool. Dzięki!

matofesi:
Tak informacyjnie... Jeśli używacie generatora sugeruję jednak wersję prosto z serwera - cały czas wprowadzam jeszcze poprawki. Owszem - po zakończeniu zmian aktualizuję też zipa, ale oczywiście ściągnięty się nie zaktualizuje w odróżnieniu od wersji z serwera.

A poprawiłem obsługę zapisu wyniku - zmiana nazwy pliku po wygenerowaniu danych zmienia nazwę pliku w przycisku "Save" (dotychczas nazwa była ustawiana tylko po kliknięciu "Generate"). Przycisk "Save" jest też usuwany za każdym razem jak zmienią się jakieś parametry wpływające na generowane dane - dzięki temu unikamy sytuacji w której zapiszą się dane niezgodne z wybranymi parametrami, bo zapomnieliśmy kliknąć "Generate". Zmieniłem też domyślny tryb zapisu z "Clip" na "Normaliaze" - w praktyce wyszło mi, że tego trybu używam częściej ;)

matofesi:
Jeśli ktoś jeszcze używa generatora to informuję, że właśnie zrobiłem drobne poprawki:
- generowanie danych zaokrągla liczby "od piątki" a nie jak dotychczas "w dół do najbliższej całkowitej" - powinno to poprawić "gładkość" generowanych danych
- amplituda przy generowaniu powinna działać prawidłowo i dawać w wyniku po normalizacji dane od 0 do (amplituda-1) a nie jak dotychczas do wartości amplitudy (czyli np. generując dla amplitudy 100 dostawaliśmy wartości od 0 do 100 czyli tak na prawdę amplitudę 101)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej