ZX Spectrum > HARDWARE

Schemat przewodu audio / video

(1/1)

Perkoz:
Cześć,
W dziale 'Bazar' wrzuciłem pytanie o możliwość zakupu przewodu do połączenia Spectrum +2 z monitorem Neptun 156.
Jakby się okazało, że to element trudny do kupienia obecnie, to mógłbym spróbować zrobić taki przewód samemu, jeżeli ktoś z Was może podlinkować właściwy schemat, poproszę.

trojacek:
Hej!
Bazar jest moderowany, a dziś niedziela i ładna pogoda tu i ówdzie, więc nie wszyscy siedzą przy kompach.
Odpisałem Ci tam, że jeśli chodzi o szarego +2, to żebyś sobie taki kabel sam zrobił. A jak o czarnego - to zapomnij ;)
Do szaraka potrzebujesz 2 wtyczki DIN5 (albo nawet DIN3) i jakiś metr przewodu ekranowanego. Łączysz pin 1 jednej wtyczki (composite video - tu dajesz "środek" przewodu) z pinem 1 drugiej wtyczki, oraz pin 2 pierwszej wtyczki (masa - tu dajesz ekran) z pinem 2 drugiej wtyczki, gotowe.

Perkoz:
Dziękuję trojacek! Chodzi na szczęście o szarego :)

Nie znam się zupełnie na elektronice, więc rozrysowałem to co napisałeś na załączonym schemacie. Zobacz proszę, czy tak to powinno wyglądać. Taki przewód daje tylko sygnał wideo jak rozumiem, czy gdyby do pinu nr 5 w monitorze podłączyć sygnał z wyjścia audio (sound) w komputerze to dałoby się uzyskać dźwięk w monitorze?

trojacek:
Schemat jest dobry :)
Tak, szarak nie ma dźwięku w gnieździe DIN i trzeba by z jacka brać audio. Albo modować na płycie komputera.

Perkoz:
Jeszcze raz dziękuję!

Spróbuję zrobić taki przewód z wykorzystaniem sygnału audio z jacka, modyfikacji płyty się nie podejmę, raczej źle by się to dla niej skończyło ;)

Poprawiłem schemacik, może ktoś kiedyś skorzysta.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej