ZX Spectrum > SOFTWARE

Compress Copy - jak używać?

(1/4) > >>

Gelip:
Zdawała by się prosta sprawa a jednak czegoś nie czaję chyba :-).
1. Wgrałem sobie Compress Copy na realną maszynę
2. Zmieniłem prędkość z T na L
3. Wczytałem kilka bloków jakiejś gry
4. Zmieniłem prędkość na T
5. Wcisnąłem S i A aby zapisać wszystkie bloki w TURBO
6. Nagrałem do pliku WAV
7. Próbuję wgrać do realnej maszyny lub emulatora i d... :-( ?????! - co jest?

matofesi:
Yyyy... Zapisałeś w turbo i ładujesz do normalnej maszyny? Musisz podmienić ROM na taki, który ma stałe czasowe dostosowane do przyspieszonego ładowania.

Turbo miały na przykład masterface'y - wczytywanie szło mniej więcej dwa razy szybciej ale jak taśma była słaba albo magnetofon niedomagał to błędy wychodziły częściej. Zamiast zapisywania i trzymania danych w turbo można bylo dolutować rezystor i pstryczek na silniku magnetofonu i tak go wyregulować, żeby normalne kasety grał tak, że pasowało do procedur ładujących ;)

Gelip:
Zaraz, zaraz - a co w takim razie robią z prędkością programy z802tzx i k7zx że pliki stworzone za ich pomocą da się wczytać normalnie do prawdziwej maszyny bez zmiany ROM'u? Czy to nie to samo?

P.S. Może masz link do takiego ROM'u - chętnie przetestuję w emulatorze.

Phonex:

--- Cytat: Gelip w 2012.11.26, 21:12:58 ---...
7. Próbuję wgrać do realnej maszyny lub emulatora i d... :-( ?????! - co jest?

--- Koniec cytatu ---

W ZX Spin teoretycznie powinno się dać załadować, po przełączeniu CPU Speed na 7MHz.
Ale u mnie nie działa. Chyba karta dźwiękowa jest za słaba, bo jak przełączę kopiera na turbo, to też nie ładuje...

Gelip:
To raczej nie o to chodzi. W Spectaculator też się da zmienić prędkość działania CPU i nic to nie daje wraz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej