Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
HARDWARE / Odp: FDD3000 + gotek. Podłączenie i nagrywanie dyskietek.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ramik dnia Wczoraj o 23:54:24 »
Takie coś wymyslilem (na fotkach) zeby bylo tanio i przyjazne do lutowania. W kablu odcinamy jedna wtyczke  i 2 piny z gniazda DB25, lutujemy  przewody go do zlacza katowego IDC34 (takie znalazlem). Wtyk IDC34 wtykamy na tasme do srodka fdd3000 tak jak goteka teraz mam wpietego, kabel z wtykiem DB23 jakąś szparą (gniazdem chinch) wyprowadzam i gotowe.

Pytanie czy schemat pinoutow gdzies znajde gotowy czy trzeba na piechote dopasowyawac? Pomysl trzyma sie kupy?
2
POWITANIA / Odp: Witam serdecznie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Boyo dnia Wczoraj o 23:15:10 »
Cześć witaj na Forum.
A posiadasz inne retro komputery oprócz Zx Spectrum?
3
GRY / Odp: Pulsoids - klon arkanoida obrazek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez steev dnia Wczoraj o 19:58:42 »
Jedna z moich ulubionych gier.
Ale z tego co widzę, świat nie może się zdecydować jaki jest rok jej wydania (88/89) oraz nazwa (Pulsoid/Pulsoids)
Co strona to inne dane - a niektóre podają je nawet różnie co akapit :)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ramik dnia Wczoraj o 14:35:48 »
100% oryginał musi być, no prawie :),  po 2 tak to bym musiał drugiego goteka kupić bo tego używam z Atari i Amigą, więc wole sie przepinać. Stacja oryginał i gotek 3w1 :)
5
ZX81 / Odp: Uszkodzenia ZX81
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PABB dnia Wczoraj o 12:27:55 »
... no to kolejny update:
* moduł z NE555 - bez zmian
* moduł bez NE555 - bez zmian
* moduł w wersji prostej (vide schemat od Klaudiusza) - bez zmian

Co więcej - zostawiłem system włączony na dłużej i zauważyłem, że nawet jak komputer wystartuje OK, to po kilku/kilkunastu minutach (niezależnie od wybranego rozwiązania) obraz zaczyna się rozjeżdżać (mora na ekranie, blur, kursor skacze itp). Zastanawiam się, czy nawiązując do spostrzeżenia Maryjana ULA nie dożywa swoich dni (traci parametry w czasie).

Obadam jeszcze raz płytę i zacznę szukać ULI na podmiankę na testy :)
6
ZX81 / Odp: Uszkodzenia ZX81
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mendoza78 dnia Wczoraj o 11:54:09 »
Witam.

W ZX81 mam taki obraz. Dodam, że na modulatorze, na przeróbce AV z 2N2222 i na układzie NE555 mam tak samo.
Czy przyczyna leży w ULi??
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m0b dnia Wczoraj o 09:48:56 »
Musisz sobie zadać pytanie: jak często będę potrzebował dwóch napędów 3" i Goteka? Moim zdaniem nigdy, więc trzeba po prostu wyjąć jeden napęd, poszukać jakiejś ramki konwertującej napęd 3.5" na 3" i zamontować Goteka w FDD3000.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ramik dnia Wczoraj o 09:04:20 »
BTW jak już ruszy to rozumiem, ze przejściówke da sie zrobic i podlaczyc goteka jako zewnetrzny po kablu ktory jest stricte  do Amigi. Tak mam wlasnie w Atari ST. Zasilanie zewnetrzne idzie. Chociaz gotek jak go podlacze bez zasilania do FDD3000 to swieci sie wyswietlacz ale tak jakby ciemniej. Trzeba tylko wyprowadzic gniazdo na kablu takie jest w amidze do drive jest i juz???? Dobrze mysle?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ramik dnia Wczoraj o 06:06:57 »
Wiesz co ale z 2 strony gotek dziala w stacji fdd3000 rozumiem, ze moze być "coś tam" inaczej, ale dziala tez np z Atari ST wiec wydaje sie uniwersalny? Moze tymi jumperkami  zamieszac?, albo tą drabinką rezystorową, ale juz ja wyjmowałem też i nic.
10
RÓŻNOŚCI / Odp: Czym smarujecie swoje stacje?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia Wczoraj o 02:51:24 »
Z tego co pamiętam, do smarowania mechanizmów stacji dyskietek używało się oleju do maszyn.
Choć ja używam oleju/smaru z teflonem.
Strony: [1] 2 3 ... 10