Autor Wątek: cdp.pl i darmowe gierki  (Przeczytany 5341 razy)

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
cdp.pl i darmowe gierki
« dnia: 2012.10.18, 01:10:02 »
Nie wiem czy nie zalatuje reklamą, ale skoro są za darmo i retro to czemu by nie spróbować.
A tu link: https://cdp.pl/forums/forums/4/topics/365
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.10.18, 20:58:05 »
Z podlinkowanych tu gier znam Hydorah i gorąco ją polecam. Gra ma jakość strzelanek z automatów, za to w przeciwieństwie do nich nie ginie się po 5 sekundach :)

A oto i domowa strona człowieka który tę grę (i jak można się przekonać kilka innych też) stworzył. Ma naprawdę duży talent i zapał:

http://www.locomalito.com/

Szczególnie mogę polecić Abbaye de Morts, platformówkę o grafice bardzo mocno zainspirowanej grafiką Spectrum ;)

http://www.locomalito.com/abbaye_des_morts.php

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.10.19, 13:21:12 »
Znacie podobne strony, gdzie można pograć w flashowe retro-gierki?

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.10.30, 18:03:27 »
Kolejna oldskulowa gierka do zaciągnięcia (chyba czytają forum ;)): https://cdp.pl/gry/abbaye-des-morts
« Ostatnia zmiana: 2012.10.30, 18:06:01 wysłana przez SwenG »
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.10.30, 18:41:08 »
Hyh, no gra jak gra, ale to mnie zwaliło z fotela...

Cytuj
Minimalne wymagania sprzętowe
System operacyjny: Windows XP SP3 / Windows Vista SP2;Procesor: Intel Pentium 4 2,6 GHz lub AMD Athlon 64 2,6 GHz; Pamięć RAM: 1GB; Dysk twardy: 25 MB wolnego miejsca; Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c (Nvidia GeForce FX lub ATI Radeon 9600); Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c;

To jakiś żart? W czym to pisali? W Logo? Bo nawet w Basic'u by to szybciej chodziło na połowę słabszym sprzęcie...
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.11.02, 01:13:38 »
Minimalne wymagania sprzętowe
System operacyjny: Windows XP SP3 / Windows Vista SP2;Procesor: Intel Pentium 4 2,6 GHz lub AMD Athlon 64 2,6 GHz; Pamięć RAM: 1GB; Dysk twardy: 25 MB wolnego miejsca; Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c (Nvidia GeForce FX lub ATI Radeon 9600); Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c;
To jakiś żart? W czym to pisali? W Logo? Bo nawet w Basic'u by to szybciej chodziło na połowę słabszym sprzęcie...
[/quote]

W jakimś IDE do robienia gier pod PC, a wymagania wcale nie są takie wygórowane;) Widziałem już parę gorszych kup, które na powyższym sprzęcie nie miałyby prawa nawet drgnąć o milimetr;P
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.12.16, 01:03:59 »
I znów na coś trafiłem: Maldita Castilla
Cytat autora: I've missed games like the Ghost'n'Goblins for many years, so I just decided to make one by myself.

[edit]No tak, RafalM już podawał linka do strony autora wcześniej. No ale na tą gierkę akurat trafiłem dziś, więc już nie będę kasować posta ;)
« Ostatnia zmiana: 2012.12.16, 01:10:37 wysłana przez SwenG »
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2011
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.12.17, 14:56:01 »
Dzieki za informacje, jedna z moich ulubionych gier jeszcze z salonow :-)
Widze, ze nawet mam wklad, bo jakis gryzor87 zrobil dzwiek ;-)
Ciekawe, to jest zrobione w GameMaker, calkiem niezle, no i za darmo - ludzie maja za duzo kasy czy za duzo czasu ?  :o

Tak przy okazji, to warto zagladac teraz na np. GoG.com. Ostatnio mozna bylo pobrac za free DukemNukem 3D.
Bardzo cenie takie akcje, dzieki ktorym mozna legalnie pograc sobie w klasyke za darmo.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.12.18, 21:04:12 »
Cytuj
[edit]No tak, RafalM już podawał linka do strony autora wcześniej. No ale na tą gierkę akurat trafiłem dziś, więc już nie będę kasować posta

Owszem, dawałem wcześniej linka do strony ale wówczas Maldita Castilla była nieukończona. Dzięki za newsa. Gra jest po prostu zajebista !!!

Cytuj
Ciekawe, to jest zrobione w GameMaker, calkiem niezle, no i za darmo - ludzie maja za duzo kasy czy za duzo czasu ?

No popatrz, nie wszyscy jeszcze na tym świecie gonią za hajsem z wywieszonym ozorem. Na szczęście są jeszcze ludzie którym się chce zrobić coś dla innych.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2011
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: cdp.pl i darmowe gierki
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.12.18, 22:39:08 »
W ogole cala strona www jest fajna. Jak przeczytalem o tworzeniu dzwieku do Hydorah, to jestem zmiazdzony zupelnie.  :-X
Widze, ze sa jakies wydania boxowe, moze cos nabede w ramach wyrazenia uznania. Przynajmniej na to mam czas  :D