Autor Wątek: Nietypowe::pudełka  (Przeczytany 8832 razy)

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Nietypowe::pudełka
« dnia: 2017.06.20, 20:33:06 »
Czy ktoś ma pomysł skąd wziąć skany pudełek do sprzętów? Mam kilka retrocacek, ale albo bez pudełka, albo z pudełkami w stanie "co oni nim robili?". Pomyślałem, że można by okrasić ich blask przyrządzając kopie pudełek w jakimś Copy General lub innym podobnym. Nie udało mi się nic sensownego wyguglać, ale nie sądzę, żebym był jedynym, który ma/miał taki pomysł.

Dyskutujmy.
--
rafamiga

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.06.20, 20:43:38 »
Borykam się z tym problemem polując na wersje boxowe, jestem przeciwnikiem reprodukcji oryginalnych opakowań - zaczyna się robić ściema.
dużo sprzętu mało czasu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.06.20, 23:08:56 »
Ja tam trzymam wszystko w opakowaniach "zastępczych" :)
Jak za PRL-u :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.06.21, 07:35:22 »
Reprodukcje powinny być wyraźnie oznaczone, że są reprodukcjami, i wtedy jestem jak najbardziej za. Niestety na zagranicznym ulubionym pojawiają się pudełka do ZX wpółcześnie wyprodukowane bez wyraźnych "odróżników".

Pojawia się problem kosztów, szczególnie w  przypadku jednostkowych ilości, a jeszcze szczególniej w przypadku pudełek z przezroczystymi okienkami....
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.06.21, 08:06:04 »
Reprodukcje powinny być wyraźnie oznaczone, że są reprodukcjami, i wtedy jestem jak najbardziej za. Niestety na zagranicznym ulubionym pojawiają się pudełka do ZX wpółcześnie wyprodukowane bez wyraźnych "odróżników".

Ale to przecież tylko kawałek kartonu z obrazkami, nic więcej. Tobie pewnie chodzi o osoby nieuczciwe, które mogą ściemnić, np. na aukcji, że "nówka sztuka nie śmigana", a mi chodzi o wrażenie wizualne. Przyszedł do mnie +3, całkiem zacny, ale pudełko jest fatalne, stąd pomysł.

Pojawia się problem kosztów, szczególnie w  przypadku jednostkowych ilości, a jeszcze szczególniej w przypadku pudełek z przezroczystymi okienkami....

Pytanie, czy 100-150 zł za nowy karton to dużo? Dla C=64 czy A500 tak, ale dla +3 już niekoniecznie. Pewnie trzeba by zrobić z 5 sztuk, ale tu myślę, że nie jestem jedynym, który chętnie taki szablon do zgięcia i sklejenia by miał.

Chodzi o takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=b5fZKvDDxjo

Wydruk na papierze/kartonie 350 g.
--
rafamiga

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.06.21, 08:15:26 »
Sam karton to najmniejszy problem.
Przydałaby się wytłoczka do środka, żeby w tym kartonie sprzęt nie latał.
Jeśli o mnie chodzi nie musi to być wytłoczka ze styropianu. Może być nawet z prasowanego papieru lub grubego kartonu.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.06.21, 09:14:34 »
Ale to przecież tylko kawałek kartonu z obrazkami, nic więcej. Tobie pewnie chodzi o osoby nieuczciwe, które mogą ściemnić, np. na aukcji, że "nówka sztuka nie śmigana", a mi chodzi o wrażenie wizualne. Przyszedł do mnie +3, całkiem zacny, ale pudełko jest fatalne, stąd pomysł.

Wiem o co Ci chodzi, bo sam chętnie bym sobie pudełka "odnowił". Jeśli wyprodukować je kameralnie, to ok, ale koszty. Jeśli hurtowo - ja mam moralne wątpliwości. :)

Cytuj
Pytanie, czy 100-150 zł za nowy karton to dużo?
Na to pytanie nie ma odpowiedzi, każdy to inaczej widzi. :)


A tutaj
http://www.ebay.co.uk/itm/Sinclair-ZX-Spectrum-Repro-Box-Sleeve-Cover-includes-polystyrene-inserts-/122529384836?hash=item1c87520984:g:cysAAOSwYaFWe3Ep
reprodukcja kartonu dla gumiaka. 38GBP. Dla mnie za dużo. No i nie wiadomo, co do końca się kupuje, bo obrazki to jakiś "photoshop".

ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

szymonu

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.06.21, 09:55:12 »
Poruszałem temat repropodukcji w innym wątku.

Od tego czasu mam sporo przemyśleń :-)

Zgadzam się że jak ktoś chce produkować reprodukcje to powinny być specjalnie oznaczone. Pytanie zasadnicze jaki cel chcemy osiągnąć.

Jeżeli mieć piękne pudełko i kupę emocji i wspomnień przy jego otwieraniu to pozostaje szukać oryginałów w dobrym stanie. W ostatnim czasie udało mi się dwa fajne pudła kupić w stanie bardzo dobrym. Oczywiście nie jest to proste bo najczęściej kupujesz boxa a potem sprzedajesz to co jest w środku aby pozostawić sobie karton bo masz już przecież najczęściej ten model u siebie.

Ale ja sobie zdałem sprawę że mnie męczy bezpieczne przechowywanie w kartonie innym niż po np. odkurzaczu. Nie mam tyle miejsca aby cały sprzęt leżał sobie na stole. Za mało stołów za dużo sprzętu :-).

Ostatnio kupiłem na Allegro osłonę plastikową na Atari. Produkuje to i sprzedaje chyba Duddie z Retronics'a. Pomyślałem sobie że gdyby te pudełka w które te osłony są pakowane były nieco wyższe i zawierały w środku styropianowe lub kartonowe wkładki to idealnie nadawały by się jako bardzo fajne opakowanie zastępcze do naszych maszynek.
Było by to takie 2 w 1 i załatwiło by mój problem przechowywania.
Zx 48k, 48k +, DivIde by Lotharek, Harlequin rev. G, ZX81, ZXpand, JS128, Timex 2048, Amstrad 464, Atari 65xe, Atari 65xe+ U 1MB + Side2, Sio2sd, XF551, Atari 1040ST, Atari Portfolio, Commodore C64 + Sd2iec ...

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.06.21, 12:35:41 »
A tutaj
http://www.ebay.co.uk/itm/Sinclair-ZX-Spectrum-Repro-Box-Sleeve-Cover-includes-polystyrene-inserts-/122529384836?hash=item1c87520984:g:cysAAOSwYaFWe3Ep
reprodukcja kartonu dla gumiaka. 38GBP. Dla mnie za dużo. No i nie wiadomo, co do końca się kupuje, bo obrazki to jakiś "photoshop".

O właśnie, o to chodzi, i nie hurtowo, ale dla siebie i Przyjaciół/speccy.pl.

Ale tak pomyślałem, czy w ogóle jest sens robić pudełka, skoro można – zdecydowanie taniej – zrobić papierowe "nakładki" na pudełka albo styropiany, właśnie po to, aby wyglądało, a nie udawało. Takie coś, co robi Google w swoich telefonach, pakując styropian w obwolutę z papieru; tutaj chodzi o obwolutę na pudełko albo na sam styropian...
--
rafamiga

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.06.21, 14:20:02 »
Ostatnio kupiłem na Allegro osłonę plastikową na Atari. Produkuje to i sprzedaje chyba Duddie z Retronics'a. Pomyślałem sobie że gdyby te pudełka w które te osłony są pakowane były nieco wyższe i zawierały w środku styropianowe lub kartonowe wkładki to idealnie nadawały by się jako bardzo fajne opakowanie zastępcze do naszych maszynek.
Było by to takie 2 w 1 i załatwiło by mój problem przechowywania.

Tzn. myślisz o zrobieniu antydolewu [negatywu] na podstawie obudowy Duddiego? Czy jak?

Wycinanie w styropianie to drugi krok, po pudełkach. 8^) To też da się zrobić.
--
rafamiga

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.06.21, 23:29:26 »
No to jeszcze będzie trzeba wyprodukować specjalne stoły, piętrowe, półeczki wysuwane itp. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.06.21, 23:51:22 »
Zbyniu ;) Ja mam na uwadze zale jednego z jakiegos forum, chcial dobrze  zapakowal kolekcje prozniowo i w folie ,profesjonalnie ;) 
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #12 dnia: 2017.06.22, 08:45:06 »
Na początku chciałem kupić Toastracka w pudełku, ale przy obecnych cenach dałem sobie spokój... więc mam go w walizeczce, którą sam sobie dostosowałem do komputera. Fajnie to wygląda, jest solidnie wykonana. Zresztą już się kiedyś nią chwaliłem :)
Kiedyś zastanawiałem się nad zrobieniem kilku egzemplarzy, ale wychodzi na to że nie byłby to opłacalny interes, bo myślę że za więcej niż 100zł nie można by było tego sprzedać.

Do Just Speccy wystrugam sobie odpowiednie opakowanie ze styropianu, wierzę że można to jakoś sensownie zrobić... no cóż zobaczymy, na pewno się pochwalę :)
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #13 dnia: 2017.06.22, 08:50:57 »
Ile za taką walizeczkę wychodzi ?
Za cenę oryginalnego kartonu ja bym wolał solidną walizeczkę.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Nietypowe::pudełka
« Odpowiedź #14 dnia: 2017.06.22, 13:33:44 »
Boyo wrzucisz zdjęcie walizeczki?

bo ja generalnie to jestem zwolennikiem walizeczki alu albo plastikowej z wkładem (pianka docinana)
dużo sprzętu mało czasu.