ZX Spectrum > SOFTWARE

ESXDOS - pytania nowego użytkownika

(1/5) > >>

popocop:
Dostałem dziś zamówione PicoDiv SD z kartą i zacząłem bawić się ESXDOS-em. Nagrałem na nową kartę zawartość karty CF, której używam w divIDE 57c i niby działa, ale system obcina nazwy do 8.3 znanego z MS-DOS. Jest jakiś sposób żeby pokazywały się długie nazwy? W divIDE z FATware takie były.
Druga sprawa, to wyświetlanie menu startowego 128. Dla FATware istnieje łatka, która pozwala wyświetlić to menu i ładować gry w trybie 128. Czy istnieje taka łatka dla ESXDOS?

Tygrys:
Długie nazwy w ESXDOS pojawią się w kolejnej wersji firmware. Phoenix poinformował o tym jakiś czas temu: http://board.esxdos.org/viewtopic.php?id=46

Ilyad:

--- Cytat: popocop w 2015.07.30, 19:30:16 ---Druga sprawa, to wyświetlanie menu startowego 128. Dla FATware istnieje łatka, która pozwala wyświetlić to menu i ładować gry w trybie 128. Czy istnieje taka łatka dla ESXDOS?

--- Koniec cytatu ---
Ale po co? Przecież gry na 128k i tak wchodzą. Poza tym do 128 Basic możesz wejść wywołując menu przez RUN USR 15616.

popocop:

--- Cytat: Ilyad w 2015.07.30, 22:28:27 ---Ale po co? Przecież gry na 128k i tak wchodzą. Poza tym do 128 Basic możesz wejść wywołując menu przez RUN USR 15616.

--- Koniec cytatu ---

Niektóre gry dla 128kB w postaci TAP ładują się tylko przez menu 128.

Ilyad:
które na przykład ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej