Autor Wątek: Witam Kolegów  (Przeczytany 5512 razy)

sq9jjx

  • *
  • Wiadomości: 3
  • Miejsce pobytu:
    Więckowice
Witam Kolegów
« dnia: 2016.08.21, 09:46:49 »
Nazywam się Józek

Zawodowo zajmuję się elektroenergetyką, pracuję w Laboratorium Wysokich Napięć, moim hobby jest elektronika oraz krótkofalarstwo. Interesuję się również tematyką komputerów 8-bitowych (zaczęło się od Atari 800 XL początkiem lat 90.). Obecnie w mojej stajni znajdują się Atari 65XE, Atari 2600, Commodore C64. Brakuje jednak kultowego ZX Spectrum, przybywam zatem tutaj aby poznać tajniki ZX'a, mam zamiar zbudować własnego Harlequina.

Pozdrawiam Wszystkich
Józek

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Witam Kolegów
« Odpowiedź #1 dnia: 2016.08.21, 10:37:36 »
Witaj Józku :)

Pragnę powitać Cię w imieniu użytkowników niniejszego forum. Zachęcam również do zapoznania się ze znajdującymi się tu działami. Zapewne z uwagi na Twoje zainteresowania najbardziej przypadną Ci do gustu tematy HARDWARE, WŁASNE PROJEKTY SPRZĘTOWE oraz NAPRAWY. Polecam również inne działy np. SOFTWARE, gdyż jest tam wiele odpowiedzi na nurtujące często pytania.
Budowa własnego klona ZX Spectrum, jest w dzisiejszych czasach (dla osoby obeznanej w jakimś stopniu z elektroniką) praktycznie bezproblemowa.
Na forum jest możliwość zapoznania się z wieloma klonami zbudowanymi a nawet projektowanymi przez forumowiczów.

Z mojej strony, na początek polecam zbudowanie właśnie HARLEQUIN-a. Choć ostatnio, pojawiła się możliwość zakupienia poprzez forum płytki-klona czeskiego DIDAKTIK Gamma 192kb. Jest to dosyć ciekawa pozycja, gdyż komputer ten pracuje w zgodności z ZX Spectrum 128kb, przy czym posiada kilka ciekawych właściwości.

Informację o wszystkim, o czym piszę wyżej, znajdują się na forum.
Więc niniejszym zachęcam do brania czynnego udziału w dyskusjach, udzielania się w wątkach, oraz duuużo wolnego czasu, na jakże spokojne i przyjemne hobby jakim są komputerki 8-bit :)

Pozdrawiam Serdecznie nowego forumowicza :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma