Autor Wątek: Nietypowe Gniazdo  (Przeczytany 1238 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Nietypowe Gniazdo
« dnia: 2020.03.06, 12:38:05 »
Hejka,

Wpadlo mi w rece ciekawe urzadzenie, bo to ani nie jest do konca telefon, mimo, ze mozna z niego zadzwonic ani tablet, bo za maly i za gruby. Takie niby PDA ale troche inne. Nazywa sie to HTC Athena, ale byl sprzedawany pod roznymi nazwami w zaleznosci przez kogo jako MDA, Advantage, Ameo lub X7500. Jak zwykle kosztowal symboliczna zlotowke i jak zwykle w stanie "na czesci".

Po przejzeniu urzadzenia diagnoza byla prosta. Aparat dziala i nic mu nie jest tylko jakis brutal podpinal go do ladowania i efektu tlumaczyc nie trzeba. Gniazdo do ladowania, ktore przyjmuje wtyczki typu mini usb w ogole nie mialo w srodku pinow ani plastokowej czesci, co widac na zalaczonych obrazkach.

Teraz klopot jaki mam , to po dwoch dniach grzebania w necie i nie tylko nie moge znalezc odpowiednika tego gniazda. Gniazdo ma 11 (to nie jest typo,  jedenascie) pinow, gdze przy odpowiednich przejsciowkach mozna nim wyprowadzic takze audio lub video.
Znalazlem podobne gniazdo ale odwrocone takie jak np to:

https://www.hurtowniagsm.pl/p2161,htc-oryginalne-gniazdo-systemowe-mini-usb-4pin-11pin.html

Gdzie w tym to 45 stopniowe zagiecie jest na dole, czyli przy plytce pcb i gruby pin z zasilaniem jest po drugiej stronie.

Jesli ktos moglby rzucic okiem i pomoc w namierzeniu odpowiednika, bylbym bardzo dzwieczny.

Pozdrawiam.




KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6838
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Nietypowe Gniazdo
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.03.06, 12:49:56 »
Na ali szukaj: MI-035 albo pod haslem: "USB connector socket for Nokia/ For HTC P3300 P3400 P800W D600"
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Nietypowe Gniazdo
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.03.06, 12:54:40 »
Tez myslalem, ze to sa te, ale oba sa odwrocone do gory nogami i piny maja w odwroconej kolejnosci.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Nietypowe Gniazdo
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.03.06, 13:03:06 »
Znalazl sie jeden na ebayu i to niedaleko ode mnie. Jak mi wczesniej umknal to nie wiem. Dzieki Klaud.