Autor Wątek: Schneider 6128 i Gotek HxC oraz CRTC  (Przeczytany 2888 razy)

nekroskop

  • *
  • Wiadomości: 29
  • Miejsce pobytu:
    Królestwo Galicji i Lodomerii wraz z Wielkim Księstwem Krakowskim i Księstwami Oświęcimia i Zatoru
Schneider 6128 i Gotek HxC oraz CRTC
« dnia: 2016.09.18, 15:43:36 »
Walczyłem dziś z podłączeniem Goteka HxC do mojego Schneidera.
Generalnie chciałem uzyskać  taki efekt , żeby Gotek był stacją A
Zrobiłem kabel wg tego schematu
http://www.cpcwiki.eu/imgs/thumb/d/da/Floppy_Cable.png/800px-Floppy_Cable.png
Jako stacja B działało ale przy przełączeniu na A myslalem ze jajo zniosę.
co zewrzeć który pin 23 , 25 a może 12.
suma summarum po wielu próbach wyszło mi że na 12 pin na standardowej wtyczce  floppy liczonym od czerwonej.
ale miałem pecha bo moja taśma była z przeplotem ( nie znalazlem nigdzie w domu kabelka od PC na 2 stacje )
więc jeszcze raz policzyłem z obrotem i ruszyło Gotek na A i 16 pin do zwarcia :-)

przy okazji odpalania dem wyszło mi ze mój układ graficzny to CRTC0 - co to oznacza dla użytkownika odpalającego dema i gierki.



ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Schneider 6128 i Gotek HxC oraz CRTC
« Odpowiedź #1 dnia: 2016.09.18, 19:57:07 »
Gratuluję sukcesu. :)

CRTC we wersji zero to najczęściej spotykana (z pięciu różnych) kość do grafiki w CPC, i najwięcej demek chodzi właśnie na takiej. Z wyjątkiem tych które wymagają PLUSa albo CRTC 1.
Do plusa trzeba osobny komputer kupić. A jedynkę, jak ktoś się uprze to można sobie dolutować na zerówkę z przełącznikiem. W grach i użytkach wersja CRTC nie ma znaczenia, z wyjątkiem garstki tych które wymagają Plusa.

Zero i jedynkę sporadycznie można trafić na aukcjach po kilka dolców za sztukę, plus drugie tyle za wysyłkę. Inne wersje CRTC można co najwyżej wyskubać z padniętego kompa.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

nekroskop

  • *
  • Wiadomości: 29
  • Miejsce pobytu:
    Królestwo Galicji i Lodomerii wraz z Wielkim Księstwem Krakowskim i Księstwami Oświęcimia i Zatoru
Odp: Schneider 6128 i Gotek HxC oraz CRTC
« Odpowiedź #2 dnia: 2016.09.19, 19:32:23 »
super wielkie dzięki za info
to mogę spokojnie ogladać demka :-D