Autor Wątek: Roznice pomiedzy producentami ukladow.  (Przeczytany 8747 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Roznice pomiedzy producentami ukladow.
« Odpowiedź #15 dnia: 2020.06.07, 13:57:04 »
Z Chin zamówiłem 10 sztuk SN74LS00 (TI), wszystkie przechodzą testy w programatorze, ale ... w układzie generatora zegara do AYka nie działają, tak jak powinny. Oscyloskopem obwąchałem układ, podmieniłem na innego LSa i AY zagrał tak jak powinien. Izopropanolem przetrałem Chinczyka i zlazła z niego farba. Porównałem przebiegi z niego z innymi z 74x00 z serii HC i HCT. Na moje oko, to nowe LSy prosty z Chin są przemalowanymi HCT.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Roznice pomiedzy producentami ukladow.
« Odpowiedź #16 dnia: 2020.06.07, 13:58:40 »
Dlatego zacząłem kupować starocie z demontażu w mniejszych, krajowych sklepach.
Technologie coraz lepsze, a coraz trudniej dostać dobre elementy.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Roznice pomiedzy producentami ukladow.
« Odpowiedź #17 dnia: 2020.06.07, 15:29:00 »
U mnie też to właśnie częściej układy z wylutu działają znacznie lepiej niż te nowe, nawet od renomowanych dostawców. Pomijam już chińskie malowanki bo to zawsze jest loteria na jakiej mało kiedy wygrywa kupujący, pomimo niskiej ceny  :D.

Pamiętam jak dawno temu kiedy pracowałem w TEMED'dzie przy uruchamianiu elektronicznej aparatury medycznej, to i tak trafiały się wadliwe serie układów TTL i CMOS pomimo dość wnikliwej selekcji dostaw oraz wstępnego starzenia elementów używanych do produkcji.
Przy ogromnej ilości elementów jakie tam były przerabiane to w większości przypadków dostawy elementów były testowane statystycznie na podstawie wybranych losowo próbek.
« Ostatnia zmiana: 2020.06.07, 15:57:43 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Roznice pomiedzy producentami ukladow.
« Odpowiedź #18 dnia: 2020.06.09, 21:12:13 »
Jak nawet BD911 potrafią malować... Zrobiłem kiedyś zasilacz do trx-a 13V8 20A na 6 BD911 w tym 3 okazały się malowane. Przy próbie zwarcia poległy wszystkie fałszywki mimo sprawnego zabezpieczenia nadprądowego...
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464