Autor Wątek: Dziwny kupujący z Allegro  (Przeczytany 10285 razy)

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Dziwny kupujący z Allegro
« dnia: 2013.04.18, 16:42:44 »
Trafił się mi ciekawy klient na allegro. Zlicytował towar i cisza.Wysłałem przypomnienie po 3 dniach bez echa , po 8 dniach napisałem o zwrot prowizji i bez odzewu ,  telefon do gościa nie aktualny, za 3 następne dni wystawiłem negatyw jak się patrzy. Po paru dniach allegro przysłało  informację z wyjaśnieniami od sprzedającego nst.treści :
Sprzedawca nie odbierał telefonu, który podał na swojej stronie - miał wyłączony! Sprzedawca nie pisał w aukcji, że zależy mu na kontakcie email - zwykle sprzedawcy zależy na sprzedaży. W międzyczasie 2 razy przejeżdżałem niedaleko Jarocina. Zależało mi na odbiorze osobistym towaru dużej wartości. Niestety kontakt uniemożliwił mi wyłączony telefon sprzedawcy. Przelew został wykonany w piątek. Najpóźniej w poniedziałek pieniądze będą na jego koncie. Skąd negatyw???
gdzie wyraża ździwienie   i ZA CO TEN NEGATYW bo on niby rzez 2 tygodnie do mnie wydzwaniał a ja miałem telefon wyłączony a przez internet się odzywał bo niby chciał odebrac osobiście podobno kiedyś przejeżdał przez Jarocin i też dzwonił i też nie odebrałem i takie tam dyrdymały.ale też napisał że przelew zrobił w piątek. Nie bardzo w to wierzyłem ale faktycznie w poniedziałek telefon SMSem poinformował mnie o wpływie na konto pieniędzy na aukcję.Przesyłkę wysłałem na adres otrzymany od allegro.Na drugi dzień była u adresata i awizowana.

Tego samego dnia wieczorem otrzymałem maila od kupującegoz wyjaśnieniami  nst. treści

Dzień dobry
 
Pokrętne wyjaśnienia...
A kto pisał, że cały czas się loguję na allegro? Logowałem się w poniedziałek, by zanotować nr tel. Sprzedawcy. Nie dzwonię w weekendy, nie siedzę w internecie w czasie świąt - czy to zabronione?
Chciałem dzwonić przed świętami, ale nie wyszło - na święta jechaliśmy później, niż planowaliśmy. Moim zdaniem nie wypadało dzwonić do nie znanej mi osoby w Wielką Sobotę. Dzwoniłem we wtorek po świętach. Pierwszy raz około godz. 12. Później było jeszcze jakieś 5 (może więcej - nie liczyłem) telefonów. Około 17 przestałem wydzwaniać, bo właśnie mijałem Jarocin. Gotówkę miałem przy sobie. Wróciłem do Wrocławia i wtedy około 19-20 dostałem sms, że osoba, do której dzwoniłem, włączyła właśnie telefon. Co w tym pokrętnego?
W przeciwieństwie do Pańskich, moje wyjaśnienia były kierowane do pracowników Allegro, a nie, jak w Pana przypadku - do wszystkich - i do tego jeszcze przed terminem przeznaczonym na wyjaśnienie sporu, który Pan sam zgłosił. Czy takie działanie jest fair?
Może jestem staromodny, a może mam wstręt do internetu - jeśli ktoś podaje nr tel., to rozumiem, że można do niego dzwonić byle nie w czasie świąt. A jak pisze, że można odebrać osobiście, to po co jeszcze mam pisać maile? Pańskie maile zobaczyłem dopiero wczoraj - nie korzystam na co dzień z konta podanego do Allegro - moja wina. Z tym, że nie podał Pan, że "Sprzedawca po zakończeniu aukcji prosi o potwierdzenie na email".
Wystarczyło tylko odebrać telefon ,lub jak sam Pan powiedział - oddzwonić. Ja miałem dość we wtorkowy wieczór - dziwi mi się Pan? A zgłaszając spór wystarczyło poczekać na jego rozwiązanie - tak przynajmniej wypadałoby.
Jeżeli jest prawdą, że dziś Pan otrzymał wpłatę, to chyba kopii przelewu nie muszę wysyłać. Może zwrócił Pan uwagę, że sobota wieczór, kiedy wylicytowałem Pana aukcję, rozpoczynała ostatni tydzień przed świętami. Niektórzy muszą cały tydzień pracować, także w Wielki Piątek - tak to bywa. Nie jest to karygodne. A finalizacja zakupu po 14 dniach, to raczej nie jest karalne; szczególnie, że towar nie został wysłany, więc nie było zagrożenia oszustwem. Warto dodać, że prawie tydzień trwały święta, a gdyby Pan miał włączony telefon, sfinalizowalibyśmy transakcję JUŻ po 10 dniach - od razu miałby Pan gotówkę, a ja byłbym przekonany o jakości i prawidłowości funkcjonowania kupowanego komputera.
Pan preferuje internet, ja łączność komórkową. Może i pomieszałem Panu szyki, ale Pan również bardzo mnie zaskoczył nie odbierając telefonu tuż po świętach - a byłem przygotowany, by sfinalizować transakcję gotówkowo. Chyba wychodzi na remis...
 
Jeśli jeszcze Pan nie wysłał przesyłki, proszę o wysyłkę na adres:
R...... K..............., ul...................16/5, 54-063 Wrocław
 
Mam nadzieję, że po tych niespodziewanych "komplikacjach" wszystko wróci do normy. Proszę o solidne zabezpieczenie przesyłki - wpłaciłem za transport taką sumę, jaką Pan sobie życzył.


Jak widać życzył wysyłki sobie jeśli jeszcze nie wysłałem na inny adres ale paczka już była dawno wysłana.

Przesyłka leży nadal w urzędzie pocztowym we Wrocławiu  2 razy awizowana z drugim opisem jako niepodjęta. Wysłałem kilka meili o tym, że paczka jest na poczcie i czeka na odbiór , telefon podany jest zły (adres z Wrocławia a numer kierunkowy telefony z Zielonej Góry) gość nadal nie odpowiada. Na allegro rozpocząłem spór w tej sprawie informując o istniejącej sytuacji bo widzę  , bo facet krętacz jakiś i wyjdzie jeszcze na to , że ja teraz paczki nie wysłałem po tym jak on łaskawie po 2 tygodniach zapłacił za towar. Może odpowie coś allegro i wyjaśni
Po 14 dniach poczta zwróci przesyłkę do mnie ,będę musiał zapłacić za zwrot 35 zł bo była full opcja, a może nie odbierać w sumie za towar otrzymałem pieniądze a ,że kupujący to olewa?
Nie wiem co o tym sądzić dziwak jakiś albo zbieg dziwnych okoliczności ale jak na jedną transakcję to za dużo a co najciekawsze transakcja była za prawie 1000 zł.

Napiszcie co o tym sądzicie



 

Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.04.18, 16:59:38 »
Kombinator, najgorsze jest to że przez takiego można otrzymać negatywa, potem następni klienci zastanawiają się czy jesteś uczciwym sprzedawcą.
Kiedyś handlowałem na allegro, też trafiałem na cwaniaczków i kombinatorów, a to trzeba było przypominać o wpłacie, a to niektórzy jarzyli dopiero przy próbie zwrotu prowizji,
 ale najgorszy typ to dla mnie "marudy"
Odbierz przesyłke, zrób jej zdjęcia że awizowano 2 krotnie, dołącz i wyślij dokumentacje korespondencji na allegro. Pewno mają wgląd na wszystko co idzie przez ich serwery(poczta), a także w razie jakby koleś zmienił adres - historie zmian.
Niema co sobie debilami głowy zawracać. Ty wiesz że ze swojej strony wywiązałeś się z umowy.

Ja jako kupujący nigdy nic nie potwierdzam, wpłacam kase przez "Płatności Allegro" i czekam. Sam sprzedawałem, to wiem co znaczy zaczynać dzień od przeczytania 100 emaili od klientów, gdzie połowa korespondencji jest poprostu zbędna.
« Ostatnia zmiana: 2013.04.18, 17:10:38 wysłana przez sect0r »
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2012
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.04.18, 17:02:37 »
Dziwny gosc, nie rozumiem tylko dlaczego nie odbiera paczki skoro za nia zaplacil ?
Moze chce, aby kasa wrocila do niego, ale zaplacil, aby allegro go nie ukaralo.
A tak powie, ze musial wyjechac i tyle.


Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.04.18, 18:24:48 »
Zapłacił, więc jest możliwe że jest w porządku.
Nie piszesz nic czy ma rację z "wyłączonym telefonem sprzedawcy".
A że długo? Lepiej długo czy wcale?

Kiedyś skorzystałem na poczcie z możliwości przeadresowania paczki.
Kosztowało 4,50. Chyba warto spróbować.
« Ostatnia zmiana: 2013.04.18, 18:29:48 wysłana przez Phonex »

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 2013.04.18, 19:15:44 »
Z wyłączonym to totalna bzdura zresztą oddzwaniam na na nieodebrane połączenia a takich nie było . >:(

W porządku?
dlaczego kłamie totalnie ,że wydzwaniał do mnie
dlaczego nie odpowiada na moje meile a od allegro odpowiedział
dlaczego ma nieaktualny numer telefonu na allegro i nie pasujący do adresu
dlaczego nie podał swojego numeru gdy do mnie napisał
dlaczego od razu nie podał info o innym adresie
dlaczego nie dzwoni do mnie z zapytaniem co z wysyłką w końcu wyłożył prawie 1000 zł :o


Jak kupuje to   szybko wpłacam  kasę ( po licytacji) i liczę na szybką szybką wysyłkę i z reguły tak jest
jak coś się opóźnia to piszę do sprzedającego co się stało czy wysłał.

Jak sprzedaje liczę na szybką wpłatę i szybko wysyłam , jak nie mogę to wysyłam info do kupującego , ze wyślę np za 2 dni bo jestem poza domem . Ci co coś kupili to mogą potwierdzić.

I tego wymagam od innych szybko i sprawnie.

Jak się nie odezwie nie odbiorę przesyłki niech leży na poczcie

Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 2013.04.18, 20:00:31 »
Ja nie próbuję analizować klientów. Po co?
Miałem takich, którzy w danych wpisanych w Allegro celowo mieli nieprawdziwe dane. Czasem nie ma numeru telefonu. A jeden nie miał nic (chyba oprócz nazwiska) - ani adresu, ani telefonu, nic!
Czy to posunięty do paranoi strach przed inwigilacją? Może...

Ja też szybko płacę, szybko wysyłam i chciałbym żeby wszyscy tak robili. Ale teraz klienci są rozpuszczeni. Nie chcą działać szablonowo ;)

No dobrze, to wiemy że to krętacz.
Ale zapłacił. Czemu nie zrobić wszystkiego żeby zakończyć aukcję sukcesem?
Ja bym spróbował przekierować paczkę. Niewielki wysiłek.

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 2013.04.18, 20:38:27 »
A ja zauważam że od jakiegoś czasu coraz więcej czubów zaczyna działać na Allegro.
Więcej! Czubów, oszustów i kłamców.

Ja jestem analitykiem i analizuję, rozkminiam dlaczego on właśnie tak postąpił, a nie tak... itp.

Dla mnie ten facet to zwykły chamowaty prostak. Zawsze byłem delikatny i starłem się nie oceniać,
być powściągliwym w słowach.. ale teraz jestem asertywny i lepiej z tym mi się zyje.
Dlatego takich gości nazywam po imieniu - chamowatymi prostakami.

Bo skoro nie lubisz, masz wstręt do internetu to po kij zgredzie siedzisz w internecie i kupujesz na Allegro?
Bo skoro naskrobałeś już maila, to pierwotniaku, sprawdź pocztę czy czasem Ci na niego nie odpisano.

Jeśli chodzi o telefon - wiem, że kolega martin381 jest zawsze dostępny bo często do niego dzwonie
i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją aby miał telefon wyłączony - tzn raz nie odebrał ale w ciągu kwadransa oddzwonił.



ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #7 dnia: 2013.04.18, 21:36:04 »
Dla mnie ten facet to zwykły chamowaty prostak. Zawsze byłem delikatny i starłem się nie oceniać,
być powściągliwym w słowach.. ale teraz jestem asertywny i lepiej z tym mi się zyje.
Dlatego takich gości nazywam po imieniu - chamowatymi prostakami.

I dobrze. Nie jesteś sprzedawcą. Możesz podchodzić do kupujących jak Ci się podoba.

Ale każdy kto zawodowo zajmuje się sprzedawaniem zobowiązuje się do sprzedania rzeczy każdemu kto płaci: łysym, wąsatym, sepleniącym, kulawym, jąkałom, jednorękim, głuchym i chamskim prostakom również.

Zauważ, że martin381 tak właśnie zrobił: gość zapłacił, więc wysłał paczkę.
Zwątpił dopiero jak klient nie odbiera, bo nie może nic zrobić.
Ale przecież klient podał inny adres. Zrobił to w swoim wkurzającym tempie, ale w połączeniu z tym, że nie odbiera maili jest prawdopodobieństwo, że nie wie nic o czekającej paczce.

Opcje są następujące:
1. odebrać zwrot paczki i wysłać ponownie na podany adres
2. odebrać zwrot i poczekać na kontakt klienta, po czym doliczyć mu koszty zwrotu i ponownej wysyłki
3. nie odbierać zwrotu
4. przeadresować paczkę na poczcie docelowej (tak! jest taka opcja na poczcie!)

Opcja 3 jest oczywiście dobra do negocjacji, ale kto tak naprawdę jest taki kozak, żeby utopić cenną rzecz w magazynie przesyłek niedoręczalnych?

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2012
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #8 dnia: 2013.04.18, 21:49:59 »
Ja obstawiam, ze gosc chce aby kasa do niego wrocila.
No chyba, ze cos mu wypadlo naglego, tez sie zdarza.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #9 dnia: 2013.04.18, 22:05:12 »
Dobrze. Teoretycznie jest taka możliwość, ale są lepsze sposoby spędzania wolnego czasu. Musiałby być też niezłym ryzykantem...

U mnie jeden klient coś kupił kiedyś i nie odzywał się przez kilka dni. Wysłałem przypomnienie mailem - brak odpowiedzi.
Trzy dni później wysłałem przypomnienie przez Allegro. Cisza. Przeczytałem komentarze: kupa negatywów w sensie że kręci nie odbiera itp.
Po kolejnych dwóch dniach zadzwonił i umówił się "na jutro". Nie przyszedł.
Napisał maila że nie zdążył, bo przed świętami, itd. Że po świętach.
Już szykowałem się żeby wysłać formularz zwrotu prowizji, a gość wziął i przyszedł :)

Są też tacy którzy budzą się dopiero jak wysyłam formularz zwrotu prowizji.
I co im zrobisz?

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #10 dnia: 2013.04.19, 01:00:06 »
Wpadnę na pocztę i przeadresuję przesyłkę zobaczymy co z tego wyjdzie a na zwrot kasy to gość niech nie liczy bo niby dlaczego

Znalazłem jeszcze jedną ciekawostkę , przeglądałem historię przelewów i w przelewie od gościa jest adres zamieszkania Zielona Góra :o
czyli numer kierunkowy był chyba na ten adres ale i tak nie można się dodzwonić jak już pisałem
« Ostatnia zmiana: 2013.04.19, 02:19:37 wysłana przez martin381 »
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2012
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #11 dnia: 2013.04.19, 10:04:37 »
Zawierajac transakcje na allegro gosc niewatpliwie zobowiazuje sie do zakupu przedmiotu,
ale on zaplacil, wiec od tej strony jest ok. Odpowiada tez za dane/sposob potrzebne
do odbioru przedmiotu.
Mysle, ze dopoki sie nie odezwie i nie powie o co chodzi, trudno tu cos sensownego wymyslec.

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #12 dnia: 2013.04.19, 13:03:07 »
Przed wyjazdem na pocztę sprawdzam status przesyłki i okazuje się ,że wczoraj została po południu odebrana w końcu. :D
Oczywiście kupujący sie nie odezwał do dzisiaj nadal. :(
Ciekawe co mnie jeszcze z nim czeka bo może towar. 8)
Po wpłacie pieniędzy zacząłem się interesować jak odkręcić mu wystawionego negatywa ale dam sobie spokój zasługuje na niego tacy chyba nie powinni kupować na allegro. :'(
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #13 dnia: 2013.04.19, 13:54:06 »
No proszę! Mękoła i niekomunikatywny, ale nie oszust.
Klienci coraz dziwniejsi ;) Nie ma co ich analizować, bo to tylko strata czasu.

Ja bym wycofał negatywa - przecież transakcja doszła do skutku, strat nie ma.
Poczekałbym z tydzień i wycofał.
Co najwyżej klienta na czarną listę jeśli napsuł Ci krwi...

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Dziwny kupujący z Allegro
« Odpowiedź #14 dnia: 2013.04.19, 14:21:57 »
Jak tak czytałem to  bardziej obstawiałem nie oszusta tylko właśnie dziwaka żyjącego we własnym świecie, który telefony odbiera tylko w dni parzyste i co trzeci a herbatę miesza zawsze dwa razy w lewo, trzy w prawo i jeszcze raz w lewo :)

Z takim człowiekiem transakcja na Allegro może rzeczywiście okazać się skomplikowana bardziej niż postępowanie spadkowe czy kupno mieszkania ;)