Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

Nietypowe Meritum

(1/3) > >>

mkamzierczak:
Trafiłem takie nietypowe pod względem konstrukcji Meritum, miałem je tylko dwa razy w swojej karierze. Wygląda mi to na tę wersję sieciową.

Na górnej płycie na pająka dolutowana jest płytka. Ktoś coś wie na ten temat? Damik? Może Ty?

Komputer z 1987 roku. Niestety dwa EPROMy są w nim uszkodzone... zaczytuje same FF.

damik:
Tak, to chyba wersja sieciowa, prawdopodobnie mam u siebie jeden taki podobny komputer w stanie bliżej nieokreślonym, bo od momentu zakupu (kilka albo nawet więcej lat temu) nie miałem go jeszcze czasu podłączyć do prądu  :(
Miałem jeszcze gdzieś Merowską dokumentację (opis systemu, bez schematu tej plomby) do sieci Meritum.

I pewnie jeszcze przez jakiś czas mój komputer w takim stanie pozostanie, z powodu prac remontowych w moim mieszkaniu... :-X

damik:
Znalazłem fotkę tej mojej wersji do porównania.

JLS:
Ten komputer po włączeniu zgłasza się tak  jak na poniższym zdjęciu.
Fotka druga to meritum ze zdjętą górną obudową.

damik:
Heh ciekawostka, każdy z nich posiada nieco inną tę dodatkową (sieciową) płytkę/kartę na pokładzie.
Wszystkie one wyglądają na jakąś chałupniczą rzeźbę ;)

Dwa pierwsze komputery mają bardzo podobną liczbę elementów na dodatkowej płytce, z czego drugi ma dodane diody zabezpieczające.
Trzeci, kolegi JLS posiada nieco inną płytkę z jednym dodatkowym układem scalonym, za to bez tranzystora. :o

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej