Komputery z Z80 > MSX

codziennik MSX

(1/4) > >>

tooloud:
Postanowiłem (zobaczymy jak długo wytrwam) zrobić codziennik - tzn. codziennie będę publikował coś w moim odczuciu użytecznego związanego z MSXami. To będą proste rzeczy, ale będę starał się od razu linkować dla bardziej zaawansowanych do materiałów źródłowych typu procki w ROM etc.

MSX2 nadal odkrywam i będę to robił jeszcze długo :)

Na start pociągnąłem temat skrótów przypisywanych do klawiszy funkcyjnych, który pojawił się w wątku o BIOSie i zapisywanych parametrach do pamięci RTCLOCK https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=5968.msg89775#msg89775

http://tooloudtoowide.com/z-pamieci/msx-na-skroty-z-klawiszami-funkcyjnymi/

do pełnego szczęścia dodam później obrazy (360k/720k) AUTOEXEC.BAT z paroma przykładami wykorzystania. D la bardziej zdeterminowanych pozostanie na przyszłość zrobienie sobie  zmodyfikowanego BIOSu czyli ROMu z odpowiednimi modyfikacjami.

damik:
To może być ciekawe, chętnie sobie coś przypomnę lub dowiem się czegoś nowego o MSX'ach.
Mojego MSX'a SVI poznałem tak "po łebkach" i przerobiłem go tylko kilka lat temu na MSX2, wgrałem kilka gier na dyskietki 3,5"  z obrazów dostępnych w necie i straciłem nim potem zainteresowanie, może się jeszcze przeproszę.  ;)
Przynajmniej będzie to w jednym miejscu kiedy trzeba czegoś poszukać za jakiś czas.

Życzę wytrwałości w tym działaniu  :)

tooloud:

--- Cytat: damik w 2020.10.15, 14:35:59 ---wgrałem kilka gier na dyskietki 3,5"  z obrazów dostępnych w necie

--- Koniec cytatu ---

tych nowszych, które wychodziły to bez grubszego gmerania nie przerzucisz na dyskietki, część produkcji z końcówki lat 80tych i z 90tych poprzerzucali na dyskietki przy okazji piracenia - typu Aleste 2 (w oryginale 2MB ROM), ale niestety - te nowsze typu Sword of Ianna, Barbarian, Los amores de Brunilda i parę innych - to ROMy 1MB i niestety, wersji dyskowych nikt nie robi i nawet chyba nie zamierza. Swoją drogą - zagrałem testowo w Aleste 2 (trzy dyskietki 720k) plus jeszcze z dwie gry z doczytywaniem - no nie jest to komfort, laguje czasem nawet w trakcie gry, bo doczytuje zmianę muzyki czy dorzucenie jakichś elementów pod koniec etapu (akurat nie Aleste 2).

A propos dyskietek to zrobiłem sobie składanki typu gry Ultimate Play the Game (czyli Knight Lore etc.) z klasycznego MSXa. Ale np. mając Knight Lore w wersji wyglądające jak na ZX Spectrum oraz wersję remake, której by się nie wstydziła Amiga... :)

skoti:

--- Cytat: tooloud w 2020.10.15, 18:23:50 ---A propos dyskietek to zrobiłem sobie składanki typu gry Ultimate Play the Game (czyli Knight Lore etc.) z klasycznego MSXa. Ale np. mając Knight Lore w wersji wyglądające jak na ZX Spectrum oraz wersję remake, której by się nie wstydziła Amiga... :)

--- Koniec cytatu ---
A jest jakaś szansa na podzielenie się tymi składankami ? ;)

damik:
Noooo, też bym się pisał na jakieś składanki...  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej