Komputery z Z80 > MSX

codziennik MSX

<< < (2/4) > >>

tooloud:
spoko, ale to nic wielkiego - wyciągnąłem parę plików z dyskietek MSX Mania Collection na jedną czy dwie dyskietki. Muszę jakieś menu dorobić, bo na ten moment z palca trzeba ładować przez loader BASICowy (swoją drogą parę loaderów jest zwalonych na tych składankach MSX Mania)

tooloud:
Spisałem trochę rzeczy o emulatorach MSXa. Linuxowców przepraszam, fMSX i chyba więcej nic sensownego, ale po prawdzie - nie używam.

http://tooloudtoowide.com/z-pamieci/emulacja-msxa/

tooloud:
taki zapewne niepełny (do uzupełniania) spis projektów sprzętowych do MSXa jakie są dostępne. Oczywiście bez archeologii wszystkiego co było kiedyś, projekty w miarę aktualne.

http://tooloudtoowide.com/z-pamieci/diy-czyli-dostepne-darmowe-projekty-do-msxa/

tooloud:
... na razie się wyrabiam, ale myślę, że bardziej sensownie chyba będzie przeskoczyć na formę jednotygodniową, ale za to dłuższych tekstów.

Dzisiaj dla tych, którzy chcą poznać co w MSX piszczy bez instalowania czegokolwiek.

http://tooloudtoowide.com/z-pamieci/msx-miejsce-gdzie-zaczac/

tooloud:
Dzisiaj zamiast kolejnego wpisu refleksja - dostałem od Andrew Harringtona zhackowane Might & Magic II, które pozwala odsłuchać na starcie dowolnej muzyczki zawartej w grze - celem porównania nagrań z PSG i OPLL.

... i ogromna lekcja jaka nastąpiła od Petera Hanraetsa - to informacja, że OPLL nie jest jednak zgodny z OPL2 i nowszymi. OPLL ma pomijając inne cięcia budżetowe (jest wykastrowaną wersją OPL2) w tym układzie - to ma w stosunku do większych braci odwrócony porządek bitów w rejestrach. Jakie to ma znaczenie? OPLL jest standardem, który zamieszkał w kilkunastu MSX2+ na pokładzie płyty głównej, paru MSX2 oraz wszystkich dwóch modelach MSX Turbo R. Niezależnie od posiadania OPL4 Wozblastera będę wsadzał do swoich MSX2 do środka OPLL'a czyli MSX Music.

Swoją drogą - te dwa chipsety (znany nam AY i OPLL) dzieli kosmos dźwięków.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej