Komputery z Z80 > MSX

Wewnętrzny Mapper 2MB - Panasonic FS-A1 i inne.

<< < (2/3) > >>

damik:
Chyba że kiedyś wypłynie jakieś nowe źródło tych scalaków w postaci odnalezionych leżaków magazynowych na jakimś portalu handlowym.
Historia zna już takie przypadki, więc lepiej jeszcze nie utylizować takiego uszkodzonego sprzętu ;)

Nawet w naszym kraju odnajdywano już całe "laski" zapomnianych układów specjalizowanych do komputerów 8-bit, na przykład podczas likwidacji serwisów czy sklepów elektronicznych.
Kilka lat temu jeden z użytkowników pewnego forum Commodore zdobył tak po kilkadziesiąt procesorów i układów TED do serii C16.

tooloud:
myślałem nad tym w jednej maszynce, ale chcę w niej turbiaka 7Mhz wrzucić, więc zaczyna się robić wieża na tych podstawkach.

KWF:
Jeszcze nikt nie zrobił zamiennika w CPLD czy FPGA? Chyba za dużo MSXów wyprodukowano, aby spędzać czas nad taką protezą.

skoti:

--- Cytat: tooloud w 2021.02.08, 11:09:14 ---myślałem nad tym w jednej maszynce, ale chcę w niej turbiaka 7Mhz wrzucić, więc zaczyna się robić wieża na tych podstawkach.

--- Koniec cytatu ---

Też się zastanawiałem nad turbo i doszedłem do wniosku, że nie warto. Trzeba orać PCB, zadbać o dzielnik zegara dla PSG, VDP i slotów kartridży a i tak z tego co czytam to potrafią dziać się cuda.
Chyba, że mod jest dobrze przygotowany dla konkretnej maszyny.

tooloud:
proteza jak każdy fejs nakładany na procka, co gorsza - to jest tylko do tych MSX bez zintegrowanych układów w all-in-one. Na procka było turbo (7Mhz) i RAM jako taki mapper jak w tym wątku, do 4MB. Czy ma to sens... Wobec mapperów na kartach - nie. Ale ludzie pakowali do środka np. NMS8280 IDE albo SCSI drutując trzeci slot kartu w środku.

Zastanawia mnie czy IDE na procku Z80 by tu zagadało.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej