Autor Wątek: yamanooto - mapper z emulacją SCC dla MSX  (Przeczytany 218 razy)

tooloud

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
yamanooto - mapper z emulacją SCC dla MSX
« dnia: 2024.04.15, 17:19:14 »
Pomyślałem, że warto zebrać to w jeden wątek również przyszłościowo -> w czerwcu pojawi się wersja 8mb tego karta.

Na start -> można poczytać u mnie na stronce "czym to się je" -> https://tooloudtoowide.com/nic-nie-kupuje/msx/yamanooto-czyli-2mb-scc-cart-do-komputerow-msx/.

W momencie braku na rynku innych kartów z SCC (sytuacja jest dynamiczna, są dostępne w Rosji, jak były dostępne w Hiszpanii to cena była 160 EUR). Na pewno warto śledzić, jeżeli ktoś nie ma Carnivore 2 (a nowe Carnivore 2+ to 180 EUR + wysyłka/cło więc robi się drogo) to jest to jakaś budżetowa alternatywa do wiwisekcji portfela drogimi kartami (30 EUR to nie dramat) plus stanowi to dopełnienie SD Mapper MegaRAM 512k, który ma dość ograniczone możliwości, w tym brak emulacji SCC.

Do czego najlepiej użyć Yamanooto? Do dużych (pojemnościowo) gier i tych które mają w sobie SCC. Oczywiście - jeżeli macie albo Carnivore 2 albo MegaFlashROM SCC+ SD i sporadycznie korzystacie z zasobów MSXowych, albo nie przeszkadza Wam ciągłe kasowanie i zapisywanie nowych obrazów ROM - to korzyści z Yamanooto będą niewielkie (jeśli jakiekolwiek będą).
dużo sprzętu mało czasu.

hsimpson

  • *****
  • Wiadomości: 731
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: yamanooto - mapper z emulacją SCC dla MSX
« Odpowiedź #1 dnia: 2024.04.15, 18:19:54 »
Świetny artek, jak dla mnie bomba. Mogę poszerzyć swoją wiedzę o MSXach. Dzięki :)

PS. Czy będziesz robił zbiorcze zamówienie na nową wersję 8mb?

tooloud

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: yamanooto - mapper z emulacją SCC dla MSX
« Odpowiedź #2 dnia: 2024.04.15, 18:28:55 »
tak, będę dawał znać, tak samo z innymi msxowymi rzeczami.
dużo sprzętu mało czasu.