Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
HARDWARE / Odp: ZX Spectrum i WiFi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Wczoraj o 23:22:23 »
Przy okazji z Nihirashem (autorem kilku programów sieciowych na ZX) naprawiliśmy malutkich kilka błędów w jego softcie ;)

Przy okazji też popełniłem drugi taki IF do ZX Sizif512 i jest dziwne zachowanie tego cuda, bo po włączeniu do prądu niby się wszystko ładuje (strona startowa) ale potem nie da się wejść na żaden serwer bo wywala jakiś błąd połączenia w MoonRabbit, na UGUPHY działa to poprawnie i po odpaleniu potem MR też już się potem dalej łączy poprawnie.
Jakieś to trochę niestabilne zachowanie tego ustrojstwa  ???

Z kolei ten pierwszy zatrybia zwykle dopiero po drugim resecie komputera... nie wiem o co w tym już chodzi ale to dziwne zachowanie tego IF WiFi.
Testowane było na 2 różnych wersjach Sizifa512, v. D1 i E1.

Czy na oryginalnym sprzęcie też obserwujecie podobne zachowania ?

2
RÓŻNOŚCI / Odp: Dziedzictwo cyfrowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Wczoraj o 22:33:04 »
Zrobiłem tę ankietę, bo popieram rozwój naukowy znajomych i nie tylko, niech Ci się przyda :)
3
RÓŻNOŚCI / Dziedzictwo cyfrowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krap dnia Wczoraj o 22:04:31 »
Hej,

Z niektórymi się znam, a z większością raczej nie, ale od 1988 roku nieprzerwanie mam Atari, a ostatnimi czasy również różne klony ZX Spectrum.
W chwilach wolnych i w miarę możliwości staram się zgrywać stare kasety, zanim się rozpadną albo zostaną wyrzucone.

No i nadeszła taka chwila, że chciałbym zrobić doktorat.
I jeszcze, żeby był jakiś taki pożyteczny.

W drodze do tego celu chciałbym poznać waszą opinię na kilka tematów związanych z dziedzictwem cyfrowym.
Szczególnie, że z racji platformy macierzystej mogę nie być absolutnie obiektywny, więc chciałbym dotrzeć jak najszerzej poza moją "bańkę".

Gdybyście mieli chęć wesprzeć naukę i niżej podpisanego w realizacji zamierzeń, byłbym zobowiązany za poświęcenie 10-15 minut czasu na wypełnienie poniższej ankiety.

https://sprw.io/stt-nVEM7F6DqLvFHjty1VfqFc

Bardzo dziękuję!

--
krap
4
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia Wczoraj o 21:09:13 »
Ta muzyka przypomina mi połączenie utworów "Jozin z Bazin" i "Moje miasto to Białystok" :)
Czyżby plagiat ?
5
MUZYKA / Odp: Vortex Tracker 2.5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gelip dnia Wczoraj o 20:35:00 »
Teraz można pobrać program z GitHuba - identyczna suma kontrolna pliku VortexTracker2.5.zip jak z archiwalnego linku bitbucket.org:

MD5: 1d9f8b94fece68bd14d316db99742675

Link obecny: Vortex Tracker 2.5

Zacząłem tego szukać ponieważ znalazłem demo z muzyką na chip VI53 (КР580ВИ53) dla komputera Вектор-06Ц - vi53 second to none by svo i kod źródłowy dema na GitHubie v06c-waveintro gdzie w katalogu music są takie pliki:

unit5.pt3
unit5vi53.vt2
unit5vi53.ym

Zastanawiałem się czym otworzyć np. plik .vt2 i właśnie w Vortex Tracker 2.5 dodano obsługę takich plików - tylko nie rozumiem czy program emuluje chip VI53 bo w ustawieniach nic nie widzę o tym - jest tylko o AY ???

Sprawdziłem demo w emulatorze Virtual Vector - wyłączyłem BEEP'er oraz AY i faktycznie gra VI53

Chyba wiem o co chodzi bo w kodzie źródłowym jest kod emulatora AY na VI53:
AY emulator on VI53 v0.2
to jest chyba nowsza wersja emulatora niż ta 0.1: Эмулятор AY-3-8910 на КР580ВИ53
6
AMSTRAD / Odp: Klawiatura USB dla 6128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaxon dnia Wczoraj o 18:50:27 »
Można i tak ;)
7
AMSTRAD / Odp: Klawiatura USB dla 6128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MGuru dnia Wczoraj o 18:08:02 »
Wow, prawie rok minął ale udało się dokończyć.
W załączniku zdjęcie działającego prototypu.
8
RÓŻNOŚCI / Odp: Muzyka AY pod MicroDOS w rosyjskim Вектор-06Ц (emulator)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gelip dnia Wczoraj o 16:57:12 »
Heh, pliki .STM łyka AYEmul pod Windows tylko trzeba na liście wybrać typ pliku All files

Tak samo Vortex Tracker II pod Windows tylko trzeba najpierw zmienić rozszerzenie .STM na .STC
Dodatkowo w programie można wtedy eksportować jako plik TAP i odsłuchiwać w prawdziwym ZX Spectrum z AY używając loadera:
   5 PRINT "STOP - BREAK"
   6 PRINT "MUTE - RANDOMIZE USR 49160"
  10 LOAD ""CODE
  20 LOAD ""CODE
  30 RANDOMIZE USR 49152
  40 PAUSE 1: RANDOMIZE USR 49157: GOTO 40
9
NAPRAWY / Odp: problem z obrazem Neptun 156
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZX-Bzik dnia Wczoraj o 14:12:58 »
Faktycznie, dzięki.
10
NAPRAWY / Odp: problem z obrazem Neptun 156