Autor Wątek: Kolekcja fontów ZX 8x8 za darmo  (Przeczytany 4070 razy)

smok.wawelski

  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Kolekcja fontów ZX 8x8 za darmo
« dnia: 2023.09.10, 16:33:17 »
Gdyby ktoś szukał fontów do gry/dema: https://damieng.com/typography/zx-origins/.

Kolekcja 228 fontów za darmo (jedynie wymagany credit dla autora).

Każdy font w formacie:
  • web .woff
  • Atari
  • BBC
  • C64
  • Coleco
  • CPC
  • Gameboy
  • PC (TTF itp)
  • i oczywiście Spectrum

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Kolekcja fontów ZX 8x8 za darmo
« Odpowiedź #1 dnia: 2023.09.10, 17:59:11 »
A czy da sie tam jakoś wszystkie na raz ściągnąć?
Stronka nie jest przyjazna ściemnionym filtrom i nie widać ani fontów ani guziczków które być może da sie wcisnąć.

smok.wawelski

  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Kolekcja fontów ZX 8x8 za darmo
« Odpowiedź #2 dnia: 2023.09.10, 23:30:10 »
Trochę nie rozumiem Twojego polskiego ale klikając na font przechodzisz do strony, na której są przykładowe screeny z wielu platform.
Akurat autor strony bardzo dobrze zaprojektował stronę, bo po prawej stronie na górze (na stronie pojedynczego fonta) masz wybierak, którym możesz powiększyć screeny x2 lub x3, dzięki czemu będzie widać "fonty czy guziczki które być może da się wcisnąć".

Co do ściągania wszystkich fontów na raz - możesz użyć wielu narzędzi, które pobierają całe strony WWW (ja się zatrzymałem na Teleporcie 10 lat temu).

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Kolekcja fontów ZX 8x8 za darmo
« Odpowiedź #3 dnia: 2023.09.11, 08:10:30 »
Spoko ogarnąłem. Bardzo fajne fonty a niektóre wręcz genialne jak np ten hororkowy blood. :)

Kłopot w tym że te PNG w jakich je prezentuje mają czarny font na przezroczystym tle, co na czarnym tle jest niewidoczne. Chwilę mi zajęło że mam to tło ustawione nie w przeglądarce i nie w ciemnej łatce do niej, ale we Windzie. Jedno i drugie mam od niedawna. :D

Często się spotykam ze stronkami zrobionymi przez nieogarniętego twórcę. Który tekst robi w ciemnym kolorze a tło w domyślnym zamiast w jasnym. Rozsądny twórca albo definiuje jednoznaczny kolor tła i fonta, albo oba zostawia jako domyślne. A w czasach mody na ciemne motywy powinni uczyć w szkole że nie należy zostawiać tylko jednego z tych dwóch kolorów na domyślny/przezroczysty, a drugiego definiować. Ale niewidoczny lub słabo widoczny tekst wystarczy podświetlić by go zobaczyć, a w obrazku z przezroczystościami tak łatwo sie nie da. :/