Autor Wątek: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje  (Przeczytany 3607 razy)

ediman

  • **
  • Wiadomości: 66
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« dnia: 2022.05.26, 20:13:41 »
Witam ponownie
Tym razem cos bardziej skomplikowanego.
Po ograniu Pirates na Amidze i C64 postanowiłem zabawić sie na Amstradzie. Prawdziwym CPC464 z DDI3.
Niestety pościągnięciu romów gra zatrzymuje sie zawsze w tym samym miejscu.
https://drive.google.com/file/d/1l4yVT0IJT5hyWs0F_2a38oLHOHtx_HZU/view?usp=sharing

Próbowałem na dwóch różnych CRTC - bez zmian.
Ciekaw jestem czy udało Wam się z powodzeniem załadować tą gierkę na oryginalnym Amstradzie.
« Ostatnia zmiana: 2022.05.26, 20:59:27 wysłana przez ediman »

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.05.26, 20:53:41 »
o pamiętam tą grę Pirates na Amigę, fajna,  ale nie kojarzę  że wychodziła na inne platformy
moje marzenie: Timex 2048 128K

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.05.31, 17:19:18 »
A próbowałeś wersję stąd:  www.cpc-power.com
Wpisujesz w pole szukaj, a jak wybierasz plik do ściągnięcia klikając na ikonkę dyskietki, a potem w plik dsk, to trzeba podać 3 literki które podaje, ale w takiej kolejności jak to wskazują 3 podane cyferki. 

Zastanawiam sie czy Amstradowa wersja nie potrzebuje więcej RAMu niż 64K.
Dopiero ze dwa lata temu pojawiła sie pierwsza gra na CPC która potrzebuje konkretnego CRTC, zapomniałem nazwę. Wszystkie wcześniejsze działają tak samo na każdym. Oczywiście z wyjątkiem tych paru które chodzą tylko na CPC Plusie.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.06.03, 16:42:29 »
Pirates wymaga CPC 6128 i 128k ramu.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

ediman

  • **
  • Wiadomości: 66
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.06.05, 09:49:35 »
Zaxxon to z Twojego DDI3 z 512 kb ramu nie powinno pójść?

Jarema

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    W-wa
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #5 dnia: 2023.06.23, 23:19:33 »
Czy istnieją działające (niezabezpieczone przed kopiowaniem) obrazy dsk Pirates po angielsku? Mam tylko wersję francuską na dyskietkach 3. Uruchomienie wersji UK z dyskietki kończy się na ekranie z napisami, a potem już jest tylko niebiesko - w tym momencie powinna być możliwość wyboru klawiatury lub joysticka.

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #6 dnia: 2023.06.24, 03:00:41 »
Pojęcia nie mam co robicie że to wam nie chodzi.
W googlu "amstrad pirates download" wysypuje dziesiątki stronek, jakoś nie wierzę żeby wszystkie były francuskie.

Jarema

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    W-wa
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #7 dnia: 2023.06.24, 09:07:27 »
W tym jedna francuska, która się uruchamia, jest skrackowana. Wersje angielskie są zabezpieczone przed kopiowaniem. Takie są przynajmniej moje doświadczenia

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #8 dnia: 2023.06.24, 11:33:26 »
Nie chce mi sie z tym bawić, ale ta gra jest w Basicu, (prócz obrazków i RSXów), można poprzegrywać pliki i git.
Albo spytać na angielskim forum, o inną wersję.
Na  acpc.me  Piraci są w 30MB pliku, pojęcia nie mam co w tym jest, nie chciało mi sie go ściągać.

Jarema

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    W-wa
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #9 dnia: 2023.06.24, 12:00:28 »
Ze skanami okładki, dyskietki i instrukcji może wyjść 30MB w archiwum:)

Jarema

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    W-wa
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #10 dnia: 2023.06.24, 12:16:16 »
W archiwum jest jednak kilkanaście obrazów. Niektórych nie kojarzę, dzięki za podpowiedź, może coś w końcu ruszy

Jarema

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    W-wa
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #11 dnia: 2023.07.18, 09:58:51 »
Niestety żadna wersja UK Pirates nie działa.

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #12 dnia: 2023.07.18, 14:32:33 »
Ściągnąłem tą oryginalną angielską wersję z CPC-Power i testowałem pod emulatorem. Działa w trybie 6128, ale w 464 z dodanym RAMem sie wiesza i tuż po wyborze sterowania daje biały ekran z czarnymi śmieciami.

Na dole tej stronki Power z tą grą są linki do innych wersji językowych i podaje że angielska jest na mobygames, co nie jest prawdą bo to tylko encyklopedia wiedzy o grach a nie stronka do ściągania gier. Ale wszedłem na moby i wyczytałem tam ciekawą rzecz, że Pirates było pierwszą grą reklamowaną jako działającą tylko na 6128.
Ale ta gra jest przecież w Basicu z kilkoma RSXami, i ta bariera jest pewnie sztuczna. Albo korzysta z odwołań do adresów bezpośrednio, a nie przez małpkę co jest konieczne w starszej wersji Basica tej na 464.  >:(

Czyli są 4 opcje, albo skołować sobie nowszy ROM z Basiciem 1.1 takim jak ma 6128.
Albo trzeba mozolnie posiedzieć nad wszystkimi listingami i przerobić je na małpkową wersję. Wpierw je trzeba odbezpieczyć przed listowaniem programikiem z Bajtka.
Albo zapytać na CPCwiki forum czy jakiś posiadacz 464 już kiedyś tego nie zrobił. Ja od pewnego czasu nie mam tam profilu ale są tu tacy co mają i może znajdą chwilkę by zapytać.
Albo grać na emulatorze w trybie 6128.  ::)

Jarema

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    W-wa
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #13 dnia: 2023.07.18, 16:36:23 »
To nie jest tak. Mam Cpc 6128 - schneidera. U mnie działa tylko wersja ściągnięta z cpcrulez.fr. Wersja francuska oznaczona jako oldschool cracking

Jarema

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    W-wa
Odp: Pirates - gra legenda która sie nie wczytuje
« Odpowiedź #14 dnia: 2023.07.18, 17:20:46 »
Wygląda to tak, że każda wersja angielska wiesza się przed wyborem sterowania - joystick lub klawiatura. Jest ekran powitalny, a po chwili niebieski i koniec. W zależności od archiwum pojawia się się też piksel na ekranie lub abort, retry, cancel…