Autor Wątek: Retro PC fijoł  (Przeczytany 1834 razy)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Retro PC fijoł
« dnia: 2019.01.31, 23:47:26 »
Chyba powoli stare PC robi się "retro".

Karta muzyczna ISA - 200 pln
VOODOO 2 x2 w SLI - 780 pln
Karta graficzna ISA - 50-100 pln

Oczywiście wszystko z dopiskiem "kolekcjonerskie".

Ceny z pewnego portalu aukcyjnego.
Przeszukujcie piwnice, strych i szopy o garażach nie zapominając :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.02.01, 09:07:16 »
Zrobi sie retro tylko, gdy ktos to kupi w takiej cenie.
Gdy okazuje sie, ze taniej jest sobie zbudowac karte vga czy adlib zamiast kupic to troche nie ma sensu :)

Jest za to kilka kultowych elementow, ktore od dawna juz sa "retro" (czyt. bezsensownie drogie) i mocno poszukiwane jak np gravis ultrasound.

Pewna kobietka na ebaju bujala sie z rozszerzeniem pamieci 8 mb do amigi 2000, bo chciala za to chora kwote. W koncu kupilem to od niej za 30. Dostawala moje oferty az w koncu jedna zaakceptowala :)

Trzeba pamietac, ze mimo, ze czesto pojawiaja sie wariaci i probuja sprzedac wybrakowanego, zepsutego, jednego z dwudziestu milionow sprzedanych C64, za pincet miloionuch doraruch dopisujac "bialy kruk", to jednak bujaja sie z tym troche (az im rura zmieknie od kosztow i braku zainteresowania )i albo spuszczaja z ceny do normalnych wymiarow albo tego po prostu nikt nie kupuje, przedmiot znika i laduje gdzies na stosie gratow. Powstala nawet strona, na ktorej mozna takich delikwentow szyderczo pokomentowac.

Moim skromnym zdaniem, wystawienie czegos w tak wygorowanej i chorej cenie powinno byc dozwolone tylko wtedy, gdy sie ma na stopach biale skarpetki z czteroma paskami na boku i sandaly. Inaczej takie wystawienie jest automatycznie anulowane.

Pozdr.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.02.01, 10:17:27 »
Stare PC jest juz dawno retro, a wszystko co ma ISA w nazwie wystawiane jest za chore ceny. Ludzie to widza i moim zdaniem coraz wiecej elektrosmieci na aukacjach.  Czy sie oplaca ? Skoro takie PCty schodza po 500 PLN to nie ma co dyskutowac. Pytanie raczej kto tyle daje za ten zlom, w dodatku niesprawdzony ?  Jest popyt to jest podaz - prawo rynku.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.02.01, 10:20:10 »
Tu się zgodzę z Sajmosia :)

cyt. "Moim skromnym zdaniem, wystawienie czegos w tak wygorowanej i chorej cenie powinno byc dozwolone tylko wtedy, gdy sie ma na stopach biale skarpetki z czteroma paskami na boku i sandaly. Inaczej takie wystawienie jest automatycznie anulowane."

Tylko zapomniał jeszcze o wąsach na przedzie :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.02.01, 11:23:31 »
Na naszym portalu aukcyjnym jest też ciekawy przykład w dziale spectrum - Pamięć 4116 w cenie 23,50zł za sztukę :D
Jakoś chyba się nikt jeszcze się nie połaszczył na te jakże awaryjne i poszukiwane elementy  8)
Ja kilka lat temu za tyle sprzedawałem całe nowe komplety tych elementów testowane i parowane pod ZXa ;)
Miałem tego całe laski co mi zalegały kiedyś po szafkach zajmując miejsce ;) kurcze, mogłem sobie ich więcej zostawić, było by teraz jak znalazł...
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

charliefrown

  • **
  • Wiadomości: 72
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.02.01, 11:33:04 »
właśnie zauważyłem, że firma w tym samym budynku robi porządki z elektrośmieciami, widzę np. pudełka z dyskietkami 5.25", więc to stare sprzęty z lat 90. Oj czuję, że będzie duży zysk ze sprzedaży na Alledrogo  :)

« Ostatnia zmiana: 2019.02.01, 13:06:19 wysłana przez charliefrown »

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #6 dnia: 2019.02.01, 12:18:23 »
Popyt napędzi podaż.
Albo jakoś tak :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #7 dnia: 2019.02.01, 20:42:25 »
Zaintrygował mnie pierwszy post i właśnie wysznupałem w moim archeo Herculesa, jakąś kartę dźwiękową ISA 16bit i 2 sztuki Voodo2, tylko muszę dorobić SLI, może z flopa taśma podejdzie :D
No to szykują się udane święta , jak wystawię to na aukcję 8)
Tylko w pierw muszę nabyć jakieś modne kolekcjonerskie "samdałny" zanim wystawię ;D
« Ostatnia zmiana: 2019.02.01, 20:53:14 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #8 dnia: 2019.02.01, 21:53:25 »
Jak to było, "Szukajcie, a znajdziecie" :)
Stare, a aktualne.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #9 dnia: 2019.02.02, 10:31:14 »
W ten sam sposób jak Wy patrzycie szyderczo na retropc widzą nas użytkownicy Komputerów Odra,  Riad czy innych ICL.  Nie mówiąc już o przekaznikowo lampowych  pionierach.


Takie tam,  z zacisza.




Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Retro PC fijoł
« Odpowiedź #10 dnia: 2019.02.02, 12:48:22 »
A kto im zabroni :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma