Autor Wątek: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD  (Przeczytany 10189 razy)

lotharek1977

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Maly sklepik ;-)
  • Jestem maly sklepikarz ;-)
    • Lotharek`s Lair
a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« dnia: 2012.06.06, 19:45:38 »


Ay - na zegarze 1,78977MHz  - SG8002CA+ PHB
Atf1502 plc44
Kempston - pelne dek. adres.
resecik
przelotowe ;-)
tester joya - jak dziala to swieci :-)


tak wieczorem przy piwku...z powodu braku tact smd i ledow smd - TH. wyglada podle, ale to prototyp..

very pierwszy prototyp ;-)

« Ostatnia zmiana: 2012.06.07, 16:27:56 wysłana przez lotharek1977 »
NIE ODPISUJE NA PM, tylko [email protected]

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.06.06, 20:22:47 »
Imponujace, ale co? Na duzym zdjeciu plytka ma jakies zrosty, syfy, niejednolita soldermaske , kondensatory i rezystory polutowane z glutami . Slyszales kiedys o pascie do lutowania SMD? Chyba nie?
I ten sam blad, przelotki i sciezki chyba w 6-8 mils a plytkarska firma tandete robi.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Technomancer

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    SF Bay Area
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.06.06, 20:50:53 »
Imponujace, ale co? Na duzym zdjeciu plytka ma jakies zrosty, syfy, niejednolita soldermaske , kondensatory i rezystory polutowane z glutami . Slyszales kiedys o pascie do lutowania SMD? Chyba nie?
I ten sam blad, przelotki i sciezki chyba w 6-8 mils a plytkarska firma tandete robi.

Ale ludzie potrafia marudzić.
Poza tem polecam The Manga Guide to SMD soldering http://www.siliconfarmers.com/smtmanga/
--
Dominik
Lista starych gratow: Timex 2048 z divIDE+, ZX Evo, Atari 130XE z SIO2SD, Amiga 1200+BlizzardPPC 64MB 68040/25 PPC/166

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.06.06, 21:33:36 »
Yyy zerknalem, zdjecie motoru widze. To ja troluje wstawiajac zdjecia motorow na forum o ZX spectrum?

Co do glutow na Usatan, pokaz fotke,
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.06.06, 21:44:19 »
Eee, ale nie przesadzajmy. Ten nowy HxC (SD) to nie rdzewieje, nie śniedzieje, a mam go już chyba z rok. Więc nie zgłaszam zastrzeżeń. To samo divIDE'y i AY. Problem był słownie tylko z jedną partią urządzeń daaaaaawno dawno temu. (Może się kiedyś przy okazji dopytam, jak to czyścić).
Reszta wszystko hula.

gorzyga

  • ***
  • Wiadomości: 171
  • Miejsce pobytu:
    Giełda na Grzybowskiej
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.06.06, 23:12:44 »
Przykro się czyta - takie publiczne rzucanie się do gardeł jest mocno niesmaczne. Moim skromnym zdaniem Panowie powinni wszelkie animozje i żale załatwić między sobą. Ja ze swojej strony chętnie obejrzę projekty Zaxxona, Lotharka i każdego innego.
* ZX Spectrum +2 / Divide+ / ZX Spectrum 48k
* A1200T / Blizzard PPC 68060-50MHz & 603-200MHz / 192MB Fast / BVision PPC / Fast ATA MK3 / Delfina DSP
* Minimig (samoróba) / 2MB chip + 1,5 MB slow / ARM Controller
* 2*C64C + 1541 Ultimate II
* Atari 65XE / 1MB / 2xPokey / Covox Stereo / SIO2SD

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.06.06, 23:58:19 »
Ja ze swojej strony chętnie obejrzę projekty Zaxxona, Lotharka i każdego innego.

Ja też, ja też. :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.06.07, 09:46:17 »
Panowie, sprawy prywatne załatwcie prywatnymi drogami, a tu proszę wykazać się pełnym profesjonalizmem.

lotharek1977

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Maly sklepik ;-)
  • Jestem maly sklepikarz ;-)
    • Lotharek`s Lair
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.06.07, 10:13:56 »
Panowie, sprawy prywatne załatwcie prywatnymi drogami, a tu proszę wykazać się pełnym profesjonalizmem.

+1 pkt do respectu
NIE ODPISUJE NA PM, tylko [email protected]

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.06.08, 19:13:38 »
Wykazalem sie wskazujac na podstawowe bledy na etapie projektowania i wykonania . Niestety  bedac elektronikem z zawodu i z zamilowania to widze. Tandeta pozostanie tandetą.

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

lotharek1977

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Maly sklepik ;-)
  • Jestem maly sklepikarz ;-)
    • Lotharek`s Lair
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.06.08, 20:12:03 »
gwoli wyjasnienia : prace zaxxxxona,
teraz prosze odnies wszytskie swoje zarzuty do ponizszych zdjec











zaxon, informuje Cie, iz bede w Glucholazach, z pewnoscia w Gdansku, proponuje przeniesc dyskusje w real - jakos nie przypominam, zebym kiedykolwiek w negatywny sposb sie o Tobie wyrazal.

Proponuje, zebys odetchnal, robil swoje i dal ludziom - kolegom/klientom mozliwosc wyboru co potrzebuja w/g wlasnego uznania.
Tymczasem z mojej strony, mam tylko zapytanie :

Czy ty chlopie masz jakies kompleksy ? zaraz mi sie przypominaja jako zywe historie z emigracji do UK i wzajemne podp.... sie Polakow, Dlugo tego nie rozumialem i nie znalem - ale widze w Tobie dobitny przyklad chorych ambicji i zazdrosci ?
atariage, nasi koledzy ze sceny atari maja juz o Tobie i Twojej solidnosci wyrobione zdanie,  nie zachowuj sie tak, bo stracisz jedna z niewielu osob ktora staje zawsze w twojej obronie, bo wie czym pachnie lutowanie w domu .

ps. "wykazalem sie wykazujac" - popraw, bo razi po oczach..
ps.2 porownaj to :

http://www.atariage.com/forums/topic/193310-how-to-order-a-ultrasatan/page__p__2479510#entry2479510


z tym :

http://myworld.ebay.co.uk/lotharek1977/?_trksid=p4340.l2559

duzo musisz popracowac nad soba, bo jest zle z twoim PR
« Ostatnia zmiana: 2012.06.08, 20:22:29 wysłana przez lotharek1977 »
NIE ODPISUJE NA PM, tylko [email protected]

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.06.08, 21:50:35 »
Panowie... Raz - dajcie sobie może na luz... Ja rozumiem konkurencję ale bez przesady.

Dwa - nie widziałem na żywo w produktów żadnego z was, ale pokazywanie zdjęcia jakiejś elektroniki i sugerowanie, że producent tak ją wypuścił jest zdecydowanie nieeleganckie zwłaszcza, że spowodowanie, żeby układ elektroniczny brzydko wyglądał na zdjęciu nie jest wielkim problemem.

Nie wiem, czy kupiłbym coś u któregoś z dyskutantów (jak dotychczas kupiłem sprzęt od Duddiego i z tego jestem zadowolony), ale jeśli chodzi o prezentowane podejście do klienta (nie do konkurencji) jak na razie zdecydowanie lepiej wypada zaxon.

A poza wszystkim innym - Atari nie rzondziło nigdy i rzondziło nie będzie :P

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #12 dnia: 2012.06.08, 22:47:33 »
A mówią że wspólne zainteresowania zbliżają ludzi  ;)

Ładnych parę lat czytam różne strony i fora o Spectrum i jeszcze nie widziałem by się pokłóciło dwóch "mistrzów lutownicy" o to który jest większym mistrzem  :D

Technomancer

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    SF Bay Area
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #13 dnia: 2012.06.08, 23:21:29 »
Wykazalem sie wskazujac na podstawowe bledy na etapie projektowania i wykonania . Niestety  bedac elektronikem z zawodu i z zamilowania to widze. Tandeta pozostanie tandetą.

Zaxon, ty kurde nie wiesz kiedy przstac. Dzieki, mysle ze wszyscy z bolem jestesmy swiadomi ze produkty Lotharka spala nam mieszkanie i zgwalca psa. Ale wyglada na to ze niektorzy z nas sa gotowi poniesc ryzyko.

Ja za to chcialbym pogadac o eksperymentowania w Verilogu na CPLD i FPGA, czyli na temat watku.
Bardzo chetnie pobawilbym sie robiac proste uklady w Verilogu bo jestem poczatkujacym, wiec chcialbym zobaczyc pomysly na ciekawe cwiczenia i jak robic rozne rzeczy.
--
Dominik
Lista starych gratow: Timex 2048 z divIDE+, ZX Evo, Atari 130XE z SIO2SD, Amiga 1200+BlizzardPPC 64MB 68040/25 PPC/166

lotharek1977

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Maly sklepik ;-)
  • Jestem maly sklepikarz ;-)
    • Lotharek`s Lair
Odp: a takie tam grzebanie z cpld..kempAY CPLD
« Odpowiedź #14 dnia: 2012.06.09, 09:38:21 »
ja sobie zaczynalem od zestawu :

- kurs z eletroniki praktycznej
- plytka uniwersalna z atf1502 (wlasnej roboty)
- plytka uniersalna z malym xilinxem
- prosty programator jtag ( koszt max 10zl - wada - LPT, po to kupilem laptopa za 400 pn z lpt i winows xp no ale jak ktos ma to problem zglowy, ew. na allegro widzialem programator usb do xilinxow za 200 zeta)
- szesciopak WARKI STRONG

co robilem :

zaczalem z glupoty wywalc scalaki w atarci ( ttle) i podlaczac mojego atfa robiac dla niego wsad, pozniej wsady z gali laczylem po kilka (divide) i tak sobie eksperymentuje. sporo rzeczy na necie jest :-)

fajny feeling jak dziala
NIE ODPISUJE NA PM, tylko [email protected]