Autor Wątek: Naklejki na klawiaturę  (Przeczytany 26147 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #15 dnia: 2012.12.18, 15:25:02 »
Tia... to jest zdjęcie kompletu naklejek. Ani tu skali nie widać ani nie jest napisane do jakiej klawiatury tego używać... I strasznie naćpane jedno na drugim.

Jak chcesz białe i z zaokrąglonymi rogami (powinno pasować do w miarę standardowych klawiatur) to proszę bardzo ;)

Dwie wersje - "cienka" i "wyboldowana". Ogólnie "zwykła" klawiatura ma moim zdaniem za mało miejsca na wygodne zmieszczenie kompletu informacji.

tdu

  • *****
  • Wiadomości: 926
  • Miejsce pobytu:
    Gdansk
    • Nasze Wędrowanie
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.12.19, 22:46:27 »
Pozwolilem sobie zrobić konwersje do png.
Można to w każdym graficznym programie otworzyć,
i wydrukować w dowolnej skali.

W załączeniu obie wersje.
ZX81/ZX 48k/Zx48k+/ZX +2/ZX +2A/+3/TC2048/FDD3000/FDD5000/3"/3,5'/5,25'/Beta 48k Apina/D+/GP50s/DIVIDE CF/Masterface/Polbasic SamCoupe QL CPC6128/N100 MSX-SVI738  MSX2-VG8235

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.12.19, 22:56:35 »
Fajnie. Jedyny problem w tym, że PNG to się ciężko obrabia "obiektowo". Jakby ktoś jednak wolał obrabiać wektory a brakowało mu narzędzia do SVG, to zapraszam tu: http://inkscape.org/download/ - jest też wersja dla Windows. Corel to może nie jest, ale jestem w stanie zrobić w tym w zasadzie wszystko to, co robiłem kiedykolwiek w Corelu (żeby nie było - przez pół roku składałem papierowy tygodnik lokalny wliczając w to obróbkę bitmap, przygotowanie reklam dla klientów itp. ;)).

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #18 dnia: 2012.12.20, 00:38:57 »
A ty nie możesz jakiegoś zjadliwego formatu zrobić ? Choćby jakiś eps. Z SVG nawet Corel sobie nie radzi ;P
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #19 dnia: 2012.12.20, 07:12:48 »
SVG to jes natywny format narzędzia, którego używam. Dałem linka do toola, którym można go otworzyć - jest tam też opcja zapisu do innych formatów. A EPS jest tylko ciut bardziej edytowalny niż PNG i co do zasady nie ma służyć do edycji tylko do osadania gotowego materiału w porządnej jakości.

A odpowiadając na twoje pytanie... Nie chce mi się ;)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #20 dnia: 2014.03.06, 22:24:08 »
Wytarło mi się kilka klawiszy specjalnych w starym klonie ZX Spectrum - "Bajt" z cyrylicą. Zastanawiam się jakby najlepiej to przywrócić do stanu pierwotnego. Wytarte klawisze są ciemno szare więc białe lub czarne naklejki odpadają.
Naklejki drukowane na standardowym papierze samoprzylepnym na kolorowej laserówce.
Rozumiem iż drukowałeś na czarnym papierze samoprzylepnym? Nie wiem czy znalazł bym taki w kolorze w jakim mam klawisze. Jak dokładnie to zrobiłeś - biały papier i drukowanie tła i czcionki czy czarny papier i drukowanie tylko czcionki?

P.S. Nie wiem jak starsze wersje ale Firefox 27.0.1 otwiera bez problemu SVG. Można sobie powiększyć za pomocą Ctrl+Num+ na ekranie. Nie wiem jak z prawdziwą drukarką ale testowałem z wirtualną drukarką Acrobat Distiller i można sobie to wydrukować w PDF więc zapewne z prawdziwą też można.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #21 dnia: 2014.03.07, 08:51:30 »
Cytuj
Naklejki drukowane na standardowym papierze samoprzylepnym na kolorowej laserówce.
Rozumiem iż drukowałeś na czarnym papierze samoprzylepnym?

Tak... Białym tonerem :D
Oczywiście, że drukowałem na białym papierze. Czarne jest po prostu wynikiem zadrukowania na przyzwoitej drukarce ustawionej w tryb maksymalnego nasycania tonerem.

Cytuj
Nie wiem czy znalazł bym taki w kolorze w jakim mam klawisze. Jak dokładnie to zrobiłeś - biały papier i drukowanie tła i czcionki czy czarny papier i drukowanie tylko czcionki?

j.w. - biały papier i drukowana całość łącznie z tłem. Teraz przymierzam się do naprawienia klawiatury w laptopie (czarne klawisze, białe litery) w którym wytarła się część liter na klawiszach. Żeby to zrobić lepiej kupiłem biały papier do kalkomanii do drukowania na laserówkach - zrobię nadruk tą samą techniką i nakleję kalkomanie, co powinno dać lepszy efekt niż przyklejanie papieru samoprzylepnego.

Cytuj
P.S. Nie wiem jak starsze wersje ale Firefox 27.0.1 otwiera bez problemu SVG. Można sobie powiększyć za pomocą Ctrl+Num+ na ekranie. Nie wiem jak z prawdziwą drukarką ale testowałem z wirtualną drukarką Acrobat Distiller i można sobie to wydrukować w PDF więc zapewne z prawdziwą też można.

W dzisiejszych czasach już chyba wszystkie przeglądarki potrafią wyświetlać SVG - jest standardem W3C. Nie wiem jak z ewentualną edycją, ale jak ostatnio sprawdzałem w zasadzie wszystkie programy do obróbki wektorów (w tym Corel i Illustrator) potrafiły otwierać SVG więc i tu zasadniczo nie powinno być problemu.

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #22 dnia: 2014.03.07, 09:36:03 »
... nakleję kalkomanie, co powinno dać lepszy efekt niż przyklejanie papieru samoprzylepnego.
Ciekawe jak to wygląda w użyciu. Obejrzałem to -> Link , podobno kalkomania może przykleić się do palca a klawisze jakby nie było będą miały dość częsty kontakt z palcem. Może jakby to zrobić jak gościu na tym filmiku stosując lakiery przed i po.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники


romeks

  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #24 dnia: 2018.02.13, 16:14:59 »
Nie zakładałem nowego wątku bo ten pasuje jak ulał.
Znalazłem starą klawiaturę " z klikiem".
Najperw uciąłem "odpowiedni kawałek płyty klawiatury,
następnie wydrukowałem na drukarce laserowej
na folii półprzeźroczystej litery. Czcionki zrobiłem w Corel Draw 12.
Myślę, że dość dobrze będzie to spełniać  swoją rolę bo folia się nie brudzi.
Resztki czarnej ramki na obrzeżu klawiszy, zeskrobałem nożykiem.
Oryginalne litery z klawiszy starłem drobnym papierem ściernym.

Pozdrawiam
ZX 81;Timex 1000; ZX 48; ZX +; ZX +2; ZX MAX 48; CPC 464; CPC 6128; 65XE; 600XL; C64C; C16; C+4,
Travel Mate 4000 WinDX2 (Win3,11); PC 486SX (Win95).

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #25 dnia: 2018.02.13, 16:27:31 »
O, switche Alps :)
Fajnie to wygląda. A te nadruki tu są od spodu folii, czy na wierzchu? Bo to jednak inaczej się na trwałość przekłada.

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #26 dnia: 2018.02.13, 16:54:41 »
Jeżeli są na górze to powinno pomóc nałożenie kolejnej warstwy folii :)
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

romeks

  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #27 dnia: 2018.02.14, 11:51:35 »
Wydruki są na stronie wierzchniej.
Założyłem zgodnie z sugestią druga
warstwę czystej folii. Dzięki.
Teraz nic się nie zetrze.
123 oklejone 456 do oklejenia.
ZX 81;Timex 1000; ZX 48; ZX +; ZX +2; ZX MAX 48; CPC 464; CPC 6128; 65XE; 600XL; C64C; C16; C+4,
Travel Mate 4000 WinDX2 (Win3,11); PC 486SX (Win95).

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #28 dnia: 2018.02.14, 13:07:39 »
Zgubiłeś drugie "L" w "YELOW" :)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Naklejki na klawiaturę
« Odpowiedź #29 dnia: 2018.02.14, 13:10:52 »
Czepiasz się. To jest po prostu bladożółty ;D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D