Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: System MERA....?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leonlas dnia Dzisiaj o 21:26:36 »
...i jeszcze takie cacko :-) do tego mam...
2
EMULATORY / Odp: Joystick do emulatora
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maciekb dnia Dzisiaj o 18:50:00 »
Mam stary joystick SV123 ale pękły w nim 2 sprężynki.
A dlaczego nie chcesz po prostu wymienić sprężynek?
3
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: ZX-UNO VGA 2M
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klaud dnia Dzisiaj o 18:23:42 »
Zapewne są to koraliki ferrytowe (ang. ferrite bead) o impedancji 1 kilooma przy częstotliwości 100 MHz.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atlantis dnia Dzisiaj o 17:42:25 »
Swoją drogą, mam jedno pytanie:
W spisie elementów ZX-Uno 2M VGA wymienione są trzy cewki/dławiki 0805 L1, L2 oraz L3. Ich wartość jest opisana jako "1k". Co to za elementy? Przecież wartości większości elementów indukcyjnych ma wartości (wielokrotnie) mniejsze od 1 Henra, a nie idące w tysiące... Już jeden Henr to sporo zwojów, a nie mały element SMD. Czyżby zaszła jakaś pomyłka?
5
PARTIES/ZLOTY / Odp: Lost Party 2021
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sajmosia dnia Dzisiaj o 16:41:16 »
Dobra, bedziemy mierzyc na miejscu.
Znajdzie sie cos co wejdzie, to wezmiemy a jak nie to trudno :)

Dzieki.

6
DEMOSCENA / Odp: LZW @ happy party three
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piesiu dnia Dzisiaj o 14:45:39 »
Brawo, kapitalna plazma!
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Vasco dnia Dzisiaj o 14:33:30 »
1,72 zdaje się.

To jest zdjęcie sprzed roku. Trudno będzie tam coś wcisnąć.

Luzu trochę było - tak do 4 miesiąca ;)
8
EMULATORY / Odp: Joystick do emulatora
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piesiu dnia Dzisiaj o 14:22:58 »
Osobiście jako joystickowy freak ;) tak średnio bym polecał tego Speedlinka. Ten joy wygląda co prawda jak stare CompetitionPro, ale to jednak chińszczyzna jest, noname'owe głośne mikrostyki i wadliwa elektronika, przez co pojawia się na Allegro sporo uszkodzonych egzemplarzy, ja własnie kupiłem takiego trupa wyglądającego jak nówka sztuka za chyba 20-kilka złotych i przerobiłem na DB9, więc mam porównanie z oryginalnymi Competitionami i SpeedLink wypada słabiutko, działa jakos tak "twardo" i hałaśliwie. Niestety na PC nie ma chyba za bardzo alternatywy dla małych nieanalogowych joysticków, są oczywiście acade sticki, no ale na nich gałkę obsługuje się lewą ręką co nie dla wszystkich jest wygodne.

Nie wiem czy lepszym pomysłem nie będzie wyremontowanie tego QuickJoya i zakup adaptera joya DB9 na USB, na allegro widzę takie za 100zł. Nowe sprężynki mozna dostać na alle, 10szt za 25 zł, poza tym tym ten konkretny model SV123 warto też przesmarować, żeby trzpień drążka zbyt nie obcierał górnej obudowy podstawy joya, bo ten gładki czerwony plastik jest kruchawy i z czasem może pękać.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gryzor dnia Dzisiaj o 13:16:00 »
Zalezy jak patrzec - polsrodki sa tanie, ale sa tez polowicznym rozwiazaniem. Mister obecnie jest niejako standardem o najwiekszych mozliwosciach i wsparciu. Jednoosobowe FPGA sa fajne do czasu az autor sie znudzi. Takich projektow bylo juz dziesiatki. Na Mistera tez pewno czas przyjdzie - zwlaszcza jak skonczy sie dostepnosc DE10-Nano, ale na dzis uwazam, ze to najlepsze uniwersalne rozwiazanie, w tym jako PC.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sajmosia dnia Dzisiaj o 10:53:27 »
Spoko - dzieki :)

Skoro nie masz zapalniczki to powiedz chociaz czy model w koszulce na zdjeciu ma 1.5m wzrostu czy 2.2m ?
Czy moglbyc modelowi w miejscu brzucha pod koszulke wcisnac mala poduszke, zeby zobaczyc jak by to wygladalo na mnie ?

Pozdro.

Strony: [1] 2 3 ... 10