Autor Wątek: Spectrumowcy z dawnych lat.  (Przeczytany 34466 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #30 dnia: 2012.08.05, 19:25:19 »
Postawiłeś sprawę jasno :) Mimo wszystko chyba trochę szkoda że zupełnie nie cenisz tamtego okresu w swoim życiu i nie chcesz do niego wracać.

Bo i jest co cenić. Dzięki twoim dojściom do gier i crackom w gry na Spectrum grała cała Polska a jak się przekonałeś także i Rosja ;)

Dziś nadal są ludzie którzy aktywnie zajmują się Spectrum - powstają nowe gry i dema, stare są archiwizowane, odbywają się spotkania. Gdybyś kiedyś zmienił zdanie i chciał powspominać / pouczestniczyć to wiesz już gdzie szukać :)


Bill Gilbert

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #31 dnia: 2012.08.05, 20:09:54 »
Ja nie napisałem nigdzie, że nie cenię tamtego okresu. Napisałem tylko, że "było minęło" i nie ma sensu odgrzebywać jakichś tam rzeczy sprzed 25 lat zwłaszcza, że temat ZX Spectrum nie interesuje mnie już w ogóle. Podejrzewam, że w tej chwili umiałbym pewnie wpisać tylko LOAD"" i RUN
I to tyle, bo nie wiele pamiętam o assemblerze już nie wspominając.
Jestem w tej chwili najzwyklejszym użytkownikiem PC lubiącym sobie poczytać internet. Ot i wszystko.
« Ostatnia zmiana: 2012.08.05, 20:19:17 wysłana przez Bill Gilbert »

klauz

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #32 dnia: 2012.10.27, 19:05:06 »
Witam wszystkich, ja użytkownikiem byłem w technikum, czyli w latach '89 - '94, naprzemiennie był ZX Spectrum i C64. Teraz po latach odnalazłem swojego Spectrum+, niestety ostał się tylko komputer, bez zasilacza, magnetofonu czy innych peryferiów. Ale powoli się skompletuje całość.
Miło, że jest tu już ktoś z Będzina, może będzie okazja skopiować parę programów.
C=

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #33 dnia: 2012.10.28, 07:26:18 »
I nawet mniej więcej w tym samym czasie byłem w technikum. Może w tym samym ?
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

klauz

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #34 dnia: 2012.10.28, 09:10:02 »
Technikum już chyba nie istnieje, tzn. szkoła jest, ale inaczej się nazywa. Za moich czasów było to Technikum Kolejowe Ministerstwa Komunikacji, w Sosnowcu. W pracowni komputerowej mieliśmy ZX Spectrum + ;)
C=

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #35 dnia: 2012.10.28, 15:41:56 »
Moje też już nie istnieje (Energetyk).
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

klauz

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #36 dnia: 2012.10.28, 16:25:03 »
Paru moich kolegów tam uczęszczało, ja też miałem taki zamiar, ale jakoś wyszło inaczej.
C=